В акції приймали участь активісти партії, представники інших політичних сил та громадських організацій міста Києва.
«Враховуючи ігнорування забудовником вимог Головного управління охорони культурної спадщини КМДА про заборону земельних робіт у Десятинному провулку, ми звернулися до прокуратури м. Києва з проханням внести до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю подання про припинення будівництва в Десятинному провулку, 3-5. Вчора, від заступника прокурора м. Києва ми дізналися, що Інспекція держархбудконтролю анулювала дозвіл на проведення будівельних робіт у Десятинному провулку», – розповіла юрист, член ВГО «Громадянська позиція» Марина Соловйова.
«Таким чином, будь-які роботи на території земельної ділянки чи огородження цієї території парканом – є незаконним», – наголосила Соловйова.
Щоб прибрати колючий дріт і передати забудовникам документи, котрі забороняють проведення будівельних робіт, декілька активістів підійшли до паркану. Охорона буд майданчику почала обливати протестувальників водою, а потім в хід пішли балончики зі сльозогінним газом.
Після нетривалого штурму, обурена громадськість розтрощила паркан і ввірвалася на будівельний майданчик. Виникла коротка сутичка з охоронцями. Через годину майже всі секції паркану були демонтовані, а колючий дріт – яким забудовник обніс увесь паркан – зрізаний. В’їзди на будмайдачник знову перекрили наметами політичних партій «Громадянська позиція» та «УДАР».
«Сьогодні кияни довели, що можуть захистити своє місто від будівельних рейдерів. Ми бачимо, що представники забудовника не налаштовані на мирне вирішення конфлікту. Людей зустріли сльозогінним газом, а якби паркан залишився на місці, то переконаний, що незаконне будівництво і досі б тривало, незважаючи на відсутність дозвільних документів і унікальне значення цієї території для киян», – розповів голова міської організації «Громадянської позиції» Олексій Гриценко.
Він підкреслив , що громадськість виступає за мирне вирішення будівельних конфліктів у столиці, але міська влада, а тим більше забудовники, жодним чином не бажають шукати компромісів та йти на переговори з громадою.
Наразі у Десятинному провулку, 3-5, залишилися правоохоронці, охорона забудовника та активісти .
Як повідомлялось, прокуратура Києва зобов’язала контролюючі органи перевірити законність будівництва у Десятинному провулку, 3/5.
Нагадаємо, у ніч на 30 листопада забудовники знесли будинки у провулку Десятинному. Громадськість виступала категорично проти руйнування будівель на території двох заповідників – "Софія Київська" і "Стародавній Київ".
Раніше повідомлялося, у Київській міській держадміністрації розроблено проект рішення про повну заборону нового будівництва в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської лаври, а також на дніпровських схилах.