НОВИНИ

У Києві вночі біля підмурків Десятинки знищили намет опозиційного депутата

У Києві здійснено напад на намет політичної партії «Громадянська позиція», який перекривав в’їзд на незаконне будівництво за адресою провулок Десятинний 5. Про це повідомляє прес-служба партії.

Інцидент стався о 3:00 ночі 18 січня. Як зазначає прес-служба, намет є власністю Анатолія Гриценка та був встановлений, як громадська приймальна депутата 17 січня під час акції протесту активістів, які змогли пройти на територію будівництва та відкрити ворота. Під час цієї акції протестуючі вручили припис про заборону будівництва на даній території.

«Це сталось не очікувано, ми не встигли відреагувати, молодики кримінальної зовнішності з території забудови налетіли і поламали повністю намет, а людей зіштовхнули прямо у болото і відразу сховались за парканом. Ми негайно викликали міліцію, яка зафіксувала злочинні дії, щодо власності та приймальні народного депутата. Намет встановлювався з метою припинення будівельних робіт,  які згідно припису Головного управління охорони культурної спадщини та іншої документації проводитись там не повинні. На сьогодні знищений намет ми замінимо на інший і будемо добиватися того, щоб історично і культурно безцінні землі не були знищені вандалами забудовниками», - повідомив голова виконкому Київської міської організації «Громадянська позиція» Роман Головня.

Як повідомляє прес-служба, наразі забудовники барикадуються за парканом, заварюючи всі ворота, через які можливо потрапити на територію будівництва. На самій території знаходяться 2 крани і прибувають робочі.

Нагадаємо, прокуратура Києва зобов’язала контролюючі органи перевірити законність будівництва у Десятинному провулку, 3/5. 

Як відомо, у ніч на 30 листопада забудовники знесли будинки у провулку Десятинному. Громадськість виступала категорично проти руйнування будівель на території двох заповідників – "Софія Київська" і "Стародавній Київ".

Раніше повідомлялося, у Київській міській держадміністрації розроблено проект рішення про повну заборону нового будівництва в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської лаври, а також на дніпровських схилах.

Водночас голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов виступив проти будь-якого будівництва на фундаменті Десятинки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.