Акція на підтримку «Дорожнього контролю» вилилась у боротьбу з евакуаторами

Суспільство
30 Березня 2012, 18:52

Проте навряд чи лідери організації чекали на славу, якої зажили. 24 березня посеред дня у центрі Києва було викрадено, вивезено в ліс і дуже жорстоко побито керівника проекту «Дорожній контроль» Ростислава Шапошнікова. Оскільки організація найбільше псувала життя працівникам ДАІ, перша підозра у скоєнні злочину пала саме на них.

30 березня 2012-го біля будівлі МВС відбулася акція протесту. Організатори й учасники акції – активісти «Дорожнього контролю» та понад сотня небайдужих громадян. Над колоною протестувальників лунали гасла: «Знайдіть винних» «Нам не потрібний такий захист», «Рост, ми з тобою!» Гасла скандували із запалом. Було помітно, що людей справді обурив напад на лідера організації. Проте жодного ентузіазму не викликали слова «Міліція з народом». Певно, у справедливості цього твердження учасники акції мали неабиякі сумніви.

Збурила мітингувальників насамперед пасивність, з якою міліція поставилася до розслідування нападу на Ростислава Шапошнікова. Лідер «Дорожнього контролю» був викрадений посеред дня на очах багатьох людей. Проте міліція ще й досі не знайшла нападників. Надії знайти їх по гарячих слідах уже немає. Чимало питань постає тому, що від початку правоохоронці кваліфікували злочин за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу – пограбування, що супроводжувалося насиллям та скоєне за попередньою змовою групи осіб, хоча за всіма ознаками йшлося про розбійний напад. Щоби поставити всі ці запитання та привернути до себе увагу громадськості, активісти «Дорожнього контролю» та їхні прихильники прийшли до будівлі МВС.

До учасників акції протесту вийшов начальник департаменту зв’язків із громадськістю ГУ МВС України Володимир Поліщук. В інтерв’ю він сказав, що міліція проводить слідчі дії з приводу нападу на Ростислава Шапошнікова. За словами Володимира Поліщука, версія про причетність до нападу на Шапошнікова працівників міліції нині перевіряється, і якщо вона підтвердиться, винні будуть обов’язково покарані. Щоправда, коли це станеться, речник МВС відповісти не зміг.

Хоч як це смішно видається, але активісти «Дорожнього контролю» безпосередньо на місці змогли продемонструвати, як працює їхня організація. Правоохоронці помітили автівки, що належали учасникам акції, припарковані неподалік місця проведення акції. Ці машини спробували вивезти евакуатором. Проте працівників МВС оточили мітингувальники й активісти «Дорожнього контролю». Останні попросили міліціонерів обґрунтувати свої дії, а також процитували статті закону, згідно з якими приватну машину не можна вивозити евакуатором. І це подіяло. Евакуатори поїхали ні з чим.

На те, що міліція зможе знайти виконавців і замовників замаху на Ростислава Шапошнікова, активісти «Дорожнього контролю» не надто сподіваються. І не без підстав. Останнім часом Ростислав провів низку операцій, які зачепили інтереси багатьох працівників МВС. «Дорожній контроль» оприлюднив інформацію про ситуацію, коли інспектор ДПС у Запорізькій області фальсифікував протоколи правопорушень. Хлопці вели боротьбу з незаконними штраф-майданчиками, і цим зіпсували комусь дуже прибутковий бізнес, про який МВС не могло не знати. Щоправда, активісти від того не перестають бути громадянами України. А напад на їхнього керівника не перестає бути злочином. Перед законом усі рівні, і обов’язок міліції – знайти винуватців. Саме про це нагадали керівництву МВС активісти «Дорожнього контролю» під час акції протесту.