Акції російських компаній на біржі Нью-Йорка оновили семимісячний мінімум — Bloomberg

19 Серпня 2015, 11:32

Через загострення протистоянна на Донбасі, здешевшання нафти та рецесію російської економіки, ціна акцій компаній з РФ на біржі Нью-Йорка скотилася до семимісячного мінімуму. Про це 19 серпня повідомило американське економічне видання Bloomberg.

Як повідомляється, Bloomberg-індекс найбільш популярних на ринку США російських акцій скоротився на 1,6% – до 49,57, що є найнижчим показником з січня 2015року. Крім того, показники Market Vectors ETF – великого біржового фонду, який відстежує російські акції — опустилися до $16,14 – найнижчого рівня з березня.

“Інвестори, які почали повертатися в Росію після найбільшого в світі фондового спаду в 2014 році, знову відступають, оскільки 16-місячний конфлікт (на сході України — Ред.) ризикує розгорітися знову. Це відбувається на тлі міжнародних санкцій, які продовжують душити економіку і нафту, яка разом з експортом природного газу складає половину бюджетного доходу країни, однак наразі вартує приблизно половину від свого середнього рівня за останні п'ять років”, – пише Bloomberg.

"Якщо ситуація в Україні загострюватиметься, сам рубль не зможе витримати тиск, і є шанси, що ми станемо свідками масштабного зниження російських акцій", – цитують у публікації Вадіма Біт-Аврагіма, фінансового аналітика Kapital Asset Management у Москві.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Росії закінчилися резерви для підтримки курсу рубля. За словами помічника президента, решти резервів вистачить приблизно на 9 місяців товарного імпорту або на півроку імпорту товарів і послуг.