НОВИНИ

У Росії закінчилися резерви для підтримки курсу рубля

За словами помічника президента, решти резервів вистачить приблизно на 9 місяців товарного імпорту або на півроку імпорту товарів і послуг.

Поточний рівень валютних резервів РФ не дозволяє владі проводити інтервенції для підтримки курсу рубля, в нинішній ситуації єдиним важелем впливу Банку Росії на рубль є ключова ставка. Про це заявив помічник президента РФ Андрій Бєлоусов.

"У чому складність сьогоднішньої ситуації? Перший момент - у нас рубль сьогодні знаходиться в плаваючому стані. І у нас зараз вже немає тих золотовалютних резервів або валютних резервів, які ми могли використовувати для підтримки рубля в 2013 році", - повідомив він.

Бєлоусов нагадав, що в даний час розмір валютних резервів (без золота) складає трохи більше 300 мільярдів доларів.

"Але з цих 300 мільярдів доларів більше 120 мільярдів доларів припадає на запаси уряду - це Резервний фонд і Фонд національного добробуту, які зберігаються у валютній формі", - пояснив Бєлоусов.

За його словами, решти резервів вистачить приблизно на 9 місяців товарного імпорту або на півроку імпорту товарів і послуг.

 "Це, насправді, мінімальна планка, яка вважається у світі природним кордоном", - підкреслив помічник російського президента.

Нагадаємо, 6 серпня станом на 10:23 за московським часом курс російської валюти знизився до 64,04 рублі за $1 вперше з лютого 2015 року. Загалом російська валюта менш ніж за два місяці  втратила близько 20% вартостівідносно долара США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.