"Будемо робити все, щоб Шепелєв залишився в Угорщині", – зазначив адвокат Олексій Волошин.
На його думку, угорська сторона надасть його підзахисному такий статус.
"Вважаємо, що буде надано статус політичного біженця. Це також думка адвоката угорської сторони", – сказав він.
На питання журналістів, чи дійсно екс-депутат просив в Угорщині політичного притулку, адвокати пояснили, що не володіють такою інформацією.
Разом з тим Волошин підкреслив, що його підзахисному може бути наданий статус політичного біженця навіть незважаючи на звинувачення у скоєнні тяжких злочинів, оскільки Шепелєв не є засудженим.
Крім того захист Шепелєва вважає перебування свого підзахисного в Україні небезпечним.
Адвокат Волошин підкреслив, що захист буде докладати всіх зусиль, щоб судове засідання над Шепелєвим не відбулися раніше президентських виборів 2015 року.
"Ми хвилюємося за життя Шепелєва, якщо він сюди повернеться … Будемо докладати зусилля, щоб суд над Шепелєвим не відбувся раніше президентських виборів 2015 року", – сказав адвокат.
Як повідомлялося, 4 липня у Будапешті затримали колишнього депутата від Партії регіонів Олександра Шепелева.
Пізніше стало відомо про його арешт на 40 діб.
Згодом щоб уникнути екстрадиції в Україну подружжя Шепелєва подало у відповідні угорські органи клопотання про надання статусу біженця.
Водночас, у МЗС пояснили, що подружжя не може розраховувати на вирішення цього питання.
Засідання угорського суду, який вирішить долю екстрадиції в Україну колишнього депутата від ПР, відкладено до вересня.
Шепелев був оголошений у міжнародний розшук за підозрою в замовному вбивстві і розкраданні коштів Родовід Банку. Екс-депутат фігурував у кримінальній справі, відкритій в рамках розслідування розкрадання коштів з Родовід Банку (йдеться про 315 млн грн).
2006 року тодішній глава МВС Юрій Луценко називав Шепелева підозрюваним в організації вбивства полковника УБОЗу Романа Єрохіна. А в 2012 році його ім'я згадувалося у зв'язку із розстрілом автомобіля віце-президента Родовід Банку Сергія Дядечка, який не постраждав