Адвокат заявила, що умови утримання Саледінова у ростовському СІЗО є “тортурами”

23 Серпня 2019, 13:49

Адвокатка Ліля Гемеджі заявила, що умови тримання в СІЗО-1 м. Ростова-на-Дону фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Айдера Саледінова можна прирівняти до тортур. Зокрема, на нього чинять психологічний тиск, називають "терористом" і поміщають у камеру із хворим на туберкульоз. Про це повідомляє у Facebook "Кримська солідарність".

 

"З приводу умов, які нагадують катування, буде направлено скаргу до слідчого ізолятора ГУФСВП по місту Ростову й Ростовській області", – повідомила Гемеджі.

 

За її словами, під час розмови зі своїм підзахисним вона дізналася про те, що його, за безпідставним звинуваченням за те, що він нібито перемовлявся у вікно з іншими ув'язненими, яких тримають у СІЗО, помістили на п'ять днів у карцер, після чого повернули не в колишню камеру, а перевели у «відстійник».

 

"Відстійник" – це приміщення, в якому немає ні стільця, ні стола, ні води, ні туалету", – пояснила Гемеджі.

 

Більш того, зазначила вона, до переведення її підзахисного в іншу камеру, до нього підселили чоловіка, який звертався до наглядачам зі словами: «Навіщо ви це робите? Я ж хворію на туберкульоз».

 

Після перебування Саледінова в камері з хворим на туберкульоз, його перевели в тісну й задушливу "камеру-двійку".

 

"Дуже тісна камера, близько восьми квадратних метрів, воду вночі відключають, у камері таргани, дуже душно. Мого підзахисного утримують іще з одним чоловіком, якого звинувачують за екстремістською статтею за вчення Свідків Єгови», – додала Гемеджі.

 

Адвокатка також наголосила на тому, що в камері Саледінова "було проведено обшук, під час якого продірявили гофру в туалеті й нечистоти виливалися безпосередньо в камеру, і ніхто не намагався ліквідувати цю поломку".

 

Гемеджі заявила, що всі ці негативні дії з боку співробітників СІЗО Саледінов розцінює як психологічний тиск.

 

"Їх поводження вкрай негативне. Підсудних обзивають, зокрема Айдера обзивають «терористом», намагаються всіляко принизити його честь і гідність, чинять психологічний тиск", – підкреслила адвокатка.

Вона заявила, що з приводу "тортурних умов буде направлено скаргу до слідчого ізолятора ГУФСВП по місту Ростову й Ростовській області".

 

Крім того, захист готує звернення до Громадської спостережної комісії у зв'язку з порушенням прав підзахисного.

 

Як повідомлялося, 15 серпня, під час засідання Північно-Кавказького окружного військового суду, що розглядав справу ялтинських мусульман, адвокати встановили низку грубих нестикувань слідства, які свідчать про фальсифікації "справи Хізб ут-Тахрір".