Адвокат заявляє, що обвинувачення “васильківських терористів” базуються лише на припущеннях слідства

28 Квітня 2012, 09:26

Адвокат Мельник наголосила, що звинувачення на адресу Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза та Володимира Шпари базуються лише на припущеннях слідства, що порушує принцип «презумпції невинуватості». Адвокат заявила, що немає підстав вважати, що її підзахисні будуть намагатися ухилитися від суду, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність, а отже тримання під вартою є незаконним.

Захисники повідомили, що в суді допитані головні свідки обвинувачення, які не надали прямих доказів провини підсудних. За їх словами, більше 20 народних депутатів заявили про готовність взяти Мосійчука, Бевза та Шпару на поруки, підсудний Мосійчук має серйозні проблеми зі здоров’ям, однак, незважаючи на це все, суддя відмовився навіть розглядати клопотання про зміну запобіжного заходу.

Інший захисник Лошаков заявив, що вибуховий пристрій, який є основою обвинувачення, був таємно знищений в межах вибухово-технічної експертизи. На його переконання, це свідчить про те, що слідство умисно приховало цей доказ, щоб у захисту та суду не було можливості перевірити його достовірність та дослідити під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

«Факт знищення вибухового пристрою дає підстави вважати, що він взагалі був муляжем і не був придатний до будь-якого вибуху», – сказав адвокат.

Лошаков також повідомив, що результати інших експертиз встановили відсутність відбитків пальців та слідів ДНК Мосійчука, Бевза та Шпари на вибуховому пристрої та вилучених листівках. Разом з тим, були виявлені відбитки пальців та ДНК інших невстановлених осіб. Таким чином, вважають адвокати, слідство фактично довело непричетність підзахисних до злочинів, в яких вони обвинувачуються.

Адвокати та дружини підсудних звинувачують у провладній заангажованості суддю, який розглядає справу. Адвокат Лошаков заявив, що цей суддя залежний від влади, перебуває під тиском владних органів, СБУ, а тому не може ухвалювати законних рішень. Він повідомив, що його суддівські повноваження закінчуються в серпні поточного року, після чого, згідно з процедурою, його кандидатуру має розглянути Верховна Рада для затвердження суддею безстроково. За таких умов, переконаний адвокат, цей суддя не може ухвалити рішення, яке б суперечило позиції влади, а тому не може брати участь у цьому процесі.

«Ми вимагаємо замінити суддю на іншого і об’єктивно розглянути справу», – сказав Лошаков.

Дружина підсудного Бевза сказала, що її родина та родини інших двох підсудних вже 8 місяців живуть у стані постійного стресу. За її словами, працівники СБУ та підконтрольний їм суддя перетворили їх життя на пекло.

«Замість того, щоб викривати реальні злочини, вони невміло і нахабно фабрикують кримінальну справу проти наших чоловіків», – сказала Х.Бевз.

Нагадаємо, 22 серпня співробітники СБУ у Василькові Київської області затримали п’ятьох активістів організації «Патріот України», які 24 серпня начебто планували здійснити вибух у Києві або передмісті за допомогою саморобного вибухового пристрою. До затриманих більше десяти годин не пускали адвоката, а в ніч з 22 на 23 серпня затриманих звільнили.

26 серпня Солом’янський райсуд Києва заарештував на два місяці депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару з організації «Патріот України», яких нібито підозрюють в організації теракту.