Адвокат: вирок Луценку тепер можна скасувати

20 Листопада 2012, 21:55

"Безнадійне звернення України до Європейського суду, і скоріше всього, воно було направлене на те, щоб просто затягнути процес виконання цього рішення суду", – зазначив він.

"Це рішення Європейського суду підтверджує той факт, на чому наголошує захист, що щодо Луценка постійно порушуються норми процесу, норми Конституції, норми європейського законодавства. Не тільки під час затримання і арешту, в тому числі під час розгляду скарги в суді", – уточнив адвокат.

Баганець вважає, що завдяки цьому рішення "Луценка навряд чи відпустять".

"Хоча це є підставою сьогодні Вищому спеціалізованому суду, з урахуванням такого висновку Європейського суду, якщо не скасувати вирок районного суду і закрити справу за відсутністю по ній складу злочину, то хоча б змінити міру покарання на не пов’язану з ув'язненням", – додав він.

Як повідомлялося раніше, велика палата Євросуду з прав людини розглянула апеляцію України щодо рішення про незаконність затримання і арешту екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і відхилила її

Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини 3 липня визнав арешт Юрія Луценка незаконним, та таким, що порушує права людини.

Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку €15 тис. моральної компенсації.

Нагадаємо, Луценко був затриманий в грудні 2010 року і з того часу утримувався в СІЗО.

27 лютого цього року Печерський суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень і засудив його до чотирьох років ув'язнення з конфіскацією майна. Апеляційний суд міста Києва підтвердив вирок Печерського суду.

А 17 серпня Луценко був засуджений до 2 років обмеження волі у справі про організацію незаконного стеження при розслідуванні отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.

98