"Є, як мінімум, дві можливості встановити істину. По-перше, перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в грудні минулого року заявив про те, що ведеться розслідування щодо встановлення замовників убивства. І це розслідування проводилося окремо від розслідування" справи Пукача ", – зазначила адвокат.
"По-друге, Печерський суд восени минулого року виділив матеріали, що стосуються Юрія Кравченка, і скерував їх у ГПУ. У вироку у" справі Пукача "міститься вказівка, що "справа щодо цієї особи виділено в окреме провадження. Чи порушено Генеральною прокуратурою відповідну кримінальну справу, невідомо не лише мені, але і адвокатам, які представляють інтереси покійного Кравченка", – сказала Теличенко.
"За моєю інформацією вони повідомили ГПУ, що виступають проти можливого припинення розслідування у зв'язку зі смертю фігуранта ", – наголосила адвокат.
За її словами, у вироку колишній керівник МВС де-факто визнаний замовником викрадення і вбивства, так як в документі зафіксовано, що Пукач діяв за вказівкою тодішнього міністра. Але описавши вбивство за замовленням, суд, по суті, визнав, що замовлення не було, а був наказ. Суддя фактично виніс вирок Кравченко, але де-юре, покійний глава МВС замовником не є. Таким чином, встановити замовника ще тільки належить.
"Безумовно, заслуговує на увагу та обставина, що Леонід Кучма і Володимир Литвин, чиї прізвища згадувалися у свідченнях Пукача, не були допитані судом в якості свідків. Припускаю, що встановити причетність цих осіб до вчиненого злочину тільки на підставі свідчень Пукача було б важко, але закон передбачав їх допит ", – зазначила адвокат.
"Я вважаю, що існувала не тільки можливість, а й доцільність відправити "справу Пукача" на дослідування. Можу припустити, чому це не було зроблено. Трирічний термін перебування колишнього глави департаменту кримінального розшуку МВС під вартою змушував суд поспішати. Подальше зволікання з винесенням вироку давало адвокатам привід говорити про законність подальшого перебування їх клієнта за гратами. Але Пукач міг бути засуджений за незаконне знищення документів. А розслідування, що стосується участі екс-генерала у викраденні і вбивстві журналіста, могло бути відправлено на дослідування ", – заявила Теличенко.
Читайте також: Пукач ставить три крапки. Головні запитання «справи Гонгадзе» залишилися відкритими
Як повідомлялося, 29 січня колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач був засуджений за вбивство Гонгадзе до довічного ув'язнення з конфіскацією майна і забороною займати державні посади. Після оголошення вироку, суддя запитав Пукача, чи погоджується він з вироком, на що засуджений відповів: "Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин".
Адвокат Кучми Віктор Петруненко назвав цю репліку Пукача незмістовною з правової точки зору та нагадав, що раніше суд визнав безпідставною порушену Генеральною прокуратурою справу щодо його підзахисного за обвинуваченням у причетності до вбивства Гонгадзе.
Адвокат вдови Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко сподівається оскаржити вирок Пукачу, добиваючись визнання мотивом злочину – замовлення вбивства.