Адвокат розповів,що у Бекіра Дегерменджі в СІЗО розвивається пневмонія

28 Березня 2018, 14:30

У вівторок, 27 березня, адвокати Едем Семедляєв та Еміль Курбедінов відвідали в СІЗО політв'язнів Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Мемета Белялова та Нарімана Мемедімінова.

 

"Здоров'я Бекіра Дегерменджі викликає серйозні побоювання. На превеликий жаль, у нього розвивається пневмонія. Він потребує кваліфікованої медичної допомоги, надання якої в катівнях СІЗО є неможливим.Ця проблема була неодноразово нами озвучена та оскаржена, проте ситуація залишається незмінною", – розповів адвокат Едем Семедляєв та додав, що схожа ситуація зі здоров'ям у Казима Аметова.

 

"Нагадаю, він страждає високим артеріальним тиском, а також, останнім часом у нього різко погіршився зір. На жаль, при обранні запобіжного заходу, суди не беруть до уваги ці важливі аспекти", – відзначив адвокат.

 

Напередодні повідомлялося, що утримуваному в СІЗО кримськотатарському активісту Дегерменджі не надають належної медичної допомоги.

 

Нагадаємо, 13 січня суд в окупованому Криму залишив під вартою ще на два місяці Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казіма Аметова і Руслана Трубача.

 

Бекір Дегерменджі затримали і помістили під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами. Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. Тоді від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій «справі 26 лютого» в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.