НОВИНИ

Кримськотатарському активістові Дегерменджі в СІЗО не надають медичної допомоги — донька

Раніше суд залишив чоловіка під вартою ще на два місяці.

Утримуваному в СІЗО кримськотатарському активісту Дегерменджі не надають належної медичної допомоги. Про це розповіла його дочка Мавіле Дегерменджі.

«За словами адвоката, до нього не заходять лікарі СІЗО, хоч він і лежить в медсанчастині. Хоча, коли він був у лікарні, лікарі сказали, що йому потрібна реабілітація, кожен день необхідно вимірювати тиск, через кожні 10 днів брати кров на аналізи, але нічого цього лікарі СІЗО не роблять», — сказала вона.

Донька активіста також зазначила, що кожен виїзд у суд погіршує ситуацію зі здоров'ям її батька.

«По-перше, це стрес, а по-друге, суди проходять на другому поверсі, і йому важко підніматися на поверх, він починає задихатися», — повідомила вона.

Раніше дружина Дегерменджі повідомила, що її чоловіка лікують у коридорі медзакладу. До цього Бекіра Дегерменджі перевели з СІЗО до реанімації.

Нагадаємо, 13 січня суд в окупованому Криму залишив під вартою ще на два місяці Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казіма Аметова і Руслана Трубача.

Бекір Дегерменджі затримали і помістили під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами. Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. Тоді від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій «справі 26 лютого» в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.