"Апеляційна скарга подана вчора", – сказав адвокат.
Неділько зазначив, що в ній він просить Апеляційний суд скасувати постанову суду першої інстанцій, згідно з якою на Мельниченка покладається заборона відлучатися з населеного пункту, де він проживає, без дозволу слідчого, його зобов’язано повідомляти службову особу чи орган, у провадженні якої перебуває кримінальна справа, про зміну місця проживання чи роботи; здати на збереження закордонний паспорти або інший документ, який дозволяє залишати межі України.
Обґрунтовуючи зміст скарги, Неділько зазначив, що обмеження, покладені судом на його підзахисного, суперечать заходам безпеки. які застосовані до М.Мельниченка. "Вони суперечать вимогам Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", – зазначив адвокат.
Як повідомлялось, 26 жовтня колишнього майора Держохорони Миколу Мельниченка суд відпустив під заставу в 76,5 тисячі гривень. За рішенням суду, Мельниченко повинен перебувати у селі Васильківського району Київської області, де прописаний. У селі його охоронятимуть працівники СБУ. Покидати місце мешкання Мельниченко має право лише з дозволу слідства.
Під час судового засідання Мельниченко заявив, що готовий давати свідчення у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. Мельниченко також заявив, що повернувся в Україну через загрозу його життю у США.
Генпрокуратура висунула йому обвинувачення у кримінальній справі про розголошення державної таємниці.
Кримінальну справу проти Мельниченка порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу – розголошення держтаємниці, частини 1 статті 358 – підробка документів, частини 3 статті 365 – перевищення влади або службових повноважень.
Мельниченко на посаді співробітника охорони президента Леоніда Кучми на диктофон таємно вів запис розмов перших осіб країни у кабінеті Кучми.
24 жовтня співробітники Служби безпеки України й Державної прикордонної служби затримали Мельниченка в міжнародному аеропорту «Бориспіль».