Адвокат повідомив про критичний стан одного з фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір”

29 Серпня 2018, 19:57

Адвокат Айдер Азаматов повідомив, що фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Арсен Джеппаров, якого незаконно утримують у СІЗО Ростова-на-Дону (РФ), перебуває в критичному стані. Про це він у середу, 29 серпня, написав на своїй сторінці в Facebook.

 

"У Арсена високий тиск, сильні головні болі вже протягом останніх семи місяців, німіє права частина голови і руки. Все це швидше за все може привести до інсульту цих частин тіла, якщо йому не надати швидку і кваліфіковану медичну допомогу", – наголосив Азаматов.

 

Крім того, він додав, що Джеппаров і раніше говорив про погане самопочуття і головний біль.

 

Нагадаємо, фігурант «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров перебуває під вартою з часу арешту 18 квітня 2016 року.

 

Як повідомлялося, Муслім Алієв, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров 11 грудня були незаконно звинувачені в терористичній діяльності по так званій "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними". Проте організація відкидає терористичні методи і заявляє про несправедливе переслідування з боку РФ. Крім того, захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.