«Причиною того, що записи до цих пір залишаються «підвішеними», не з'ясовано Мельниченко чи не Мельниченко їх зробив, яким чином ці записи зроблені, були чи не були вони редаговані – є саме тому, що там чутно голоси, включаючи тих, хто й сьогодні керує в нашій державі», – зазначила Теличенко.
Окрім цього, вона зазначила, що поки Генпрокуратура не порушує кримінальну справу проти Мельниченка – легалізувати записи, зроблені в кабінеті екс-президента Леоніда Кучми не можливо. А поки ці записи не легалізовані, доказова база у справі щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе фактично відсутня.
«З одного боку ГПУ посилається на записи Мельниченка як на докази, з іншого боку вона їх не досліджує, кримінальну справу, за Мельниченко не порушує – таким чином не дає можливості легалізувати ці записи», – зазначилаТеличенко.
За її словами, «Мельниченко мав би хороші шанси, щоб його суд виправдав з огляду на те, про що саме йде мова в розмовах в кабінеті президента».
Але оскільки кримінальну справу не порушено, більше того ГПУ стверджує, що не доведено факт, що саме Мельниченко робив запис у кабінеті президента – і саме це є підставою не порушувати кримінальну справу щодо Мельниченка », – додала Теличенко.
Нагадаємо, проти екс-президента Леоніда Кучми порушено кримінальну справу за ч. 3. ст. 166 КК в редакції 1960 року ("перевищення влади або службових повноважень"; карається позбавленням волі строком від 5 до 12 років). Його обвинувачують у вбивстві Георгія Гонгадзе і причетності до незаконних дій стосовно журналіста Олексія Подольського.
Перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що плівки Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі колишнього президента Леоніда Кучми.