А якщо їх лишилось там так мало?

12 Грудня 2016, 14:24

Під цими роликами підписано, що хакери зламали сервер спостереження та за системою внутрішнього сповіщення почали транслювання. Офісні менеджери, продавці, лікарі, вчителі реагували по -різному: хтось дивувався, хтось навіть радів, були ті, що робили вигляд, що нічого не чують, а хтось з острахом озирався та вибігав з приміщення. Дивилась майже автоматично – ну що такого може вразити в цьому випадку? Не впевнена, що реакція людей в будь-якому містечку чи селищі вільної України була б інша. Чи хтось реально думає, що усі продавчині вмить кинули б лузати насіння та поклали б руку на серце, почавши співати? Але одне відео зачепило. Бо на ньому була дитина, в серці якої жодні «вєжлівиє чоловєчки» не змогли вбити гідність та любов до Неї…

Звичайний клас в кримському містечку. Несподівано починає грати гімн, діти як діти, починають гомоніти, перемовляючи один до одного. Вчителька ніяковіє та намагається втримати дисципліну. Але один хлопчик показує всім: тихіше, не смійтесь, не гомонить! А потім починає терти очі. Він не може стримувати сліз, бо звучить гімн його країни, розлуку з якою від гостро відчуває саме зараз – коли навкруги усі її паплюжать та зневажають. Якісь активні дівчата тягнуть руку вгору, тицяють пальцями на хлопця, що плаче. «Нащадки КUБ-стів», – пишуть у коментарях глядачі.

в окупації лишилися люди, що чекають на повернення України

«Вони просто діти, політика ні до чого», – відповідають інші. Хтось переймається долею дитини, батьків якої тепер, звичайно, потягнуть на допити. Деякі намагаються зрозуміти, що саме так вразило хлопчика, коли зазвучало «Ще не вмерла в Україні…»: спогади, надія, сімейні переконання, які не можна показувати… Багато пишуть, що це фейк – просто  відео якогось уроку змонтували зі звучання гімну та до патріотизму це немає жодного відношення. Навіть якщо праві усі – відео змонтовано, це просто діти, що хлопчина заплакав з якихсь своїх причин та й зовсім нема про що говорити, я вважаю, що є…

Це навіть не питання, це ствердження –  в окупації лишилися люди, що чекають на повернення України.Ось такі – що плачуть, коли чують звернення українською мовою, що змушені ховатися за псевдо в соцмережах, замість прізвищ вказуючи «Українка» чи «Патріот», добу їхати через блокпости, щоб опинитися на концерті «Океану Ельзи». Знаю точно – багато, бо лишатися на окупованій території можна з різних причин: літні родичі, тотальне безгрошів’я, навіть бажання доказати, що вони на своїй землі та не будуть тікати. Один мій знайомий сказав: «Коли в мій Донецьк зайдуть українські танки, треба ж буде, щоб хтось їх там зустрічав!». Пару днів тому розмовляла з комбатом одного з підрозділів, що тримають оборону на Донецькому напрямку. Там, де до ворогів не кілометри, а метри. Воює третій рік, бачив на свої очі усі найгарячіші точки цієї війни. Він з Дніпропетровщини, а батьки його дружини живуть на окупованій території. Він та їхній син – служать в ЗСУ. Розказує про тих, кого вони ніколи не бачили: «Якщо б не ті «очі» наших таємних помічників, тримати оборону було б важче». Партизанський рух, що б не казали скептики, на Донбасі дуже потужний. Чи для того, щоб в це повірили диванні експерти, треба виложити фото в Однокласники?

Читайте також: Телевежа у голові

Та чи потрібно відвойовувати території, саме заради такого хлопчика, якщо там, може, як в класі,15 байдужих дітей, 2 стукача і один патріот?Впевнена – так: міжнародними санкціями, економічними важелями, бойовими діями, за ситуацією. Але обов’язково повертати, навіть коли байдужих та відвертих зрадників в рази більше. Не треба лічити кількість, перераховувати, багато чи не дуже, треба просто захищати свою країну. Тому що інакше ми станемо зрадниками. Бо нам буде байдуже, чому плаче якийсь хлопчик…

Позначки: