13 червня МЗС поширило заяву, в якій, у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації у Таїланді, пов’язаної з різким збільшенням випадків захворювання на лихоманку денге, рекомендувало українцям, які мають намір відвідати Таїланд чи вже перебувають на території цієї країни, врахувати цю інформацію і тимчасово уникати відвідання провінцій Сонкхла, Накхон Сі Тхаммарат, Сурін та Лоеі, де очікувалося поширення лихоманки.
Також зовнішньо-політичне відомство України відреагувало на масові протести в Туреччині і 14 червня поширило відповідну заяву. «У зв’язку із продовженням проведення акцій протесту в м. Стамбул та можливим загостренням 16.06.2013 р. безпекової ситуації у зв’язку із запланованими масовими заходами на площі Таксім, громадянам України, які на даний час перебувають в цьому місті, рекомендується утриматись від відвідування центральних районів Стамбулу – Бейоглу та Бешикташ, а також не брати участі в акціях протесту, демонстраціях чи інших масових заходах та проявляти обачність», – йшлося в заяві.
22 червня, через зростання хвилі протестних акцій в Бразилії, українське МЗС рекомендувало громадянам України утриматися від відвідування центральних районів міст: Бразиліа, Сан-Паоло, Белу Орізонте, Віторіа, Рібейран-Прету, Ріо-де-Жанейро, а також не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах. Водночас 5 серпня, після зниження інтенсивності акцій протесту в Бразилії, українське МЗС скасувало попередні застереження щодо відвідання громадянами України центральних районів міст Бразиліа, Сан-Паулу, Белу Орізонте, Віторіа, Рібейран-Прету, Ріо-де-Жанейро. «Водночас, залишаються актуальними рекомендації щодо необхідності уникати участі в акціях протесту, демонстраціях чи інших масових заходах, які відбуваються на території цієї країни, а також проявляти пильність і обережність та планувати програму свого перебування в країні з урахуванням можливих перебоїв в роботі транспортної та банківської інфраструктур через ймовірні страйки», – йшлося в заяві.
26 липня відомство повідомило, що, у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Тунісі, рекомендує громадянам України, які перебувають в цій країні, уникати місць масового скупчення людей і не здійснювати неорганізовані туристичні поїздки по країні.
30 липня українське МЗС вкотре застерегло українських громадян щодо поїздок у Лівію. «З огляду на нестабільну безпекову ситуацію на території Лівії, а також наявні загрози для життя і здоров’я наших співвітчизників, які виникають у цьому зв’язку, МЗС України наполегливо в черговий раз рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Лівії до нормалізації ситуації у цій країні», – наголосили в заяві.
8 серпня відомство заявило, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Єменській Республіці, МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Ємену «до стабілізації ситуації в цій країні». «Громадянам України, які вже перебувають на території Ємену, рекомендуємо уникати подорожей країною, а також проявляти підвищену пильність і обережність», – було сказано в заяві.
«У зв’язку зі збереженням тенденцій до погіршення безпекової ситуації в Республіці Ірак», 13 серпня українське МЗС рекомендувало українцям утриматися від відвідання Іраку, допоки ситуація не стабілізується. «Громадянам України, які вже перебувають на території Іраку, рекомендуємо уникати подорожей країною, а також проявляти підвищену обережність та пильність», – зазначали в заяві.
Також МЗС застерігало українців щодо поїздок до Єгипту. 2 липня відомство поширило заяву, в якій рекомендувало українським громадянам, які перебувають у Єгипті, зокрема, в Каїрі, «уникати Центральну площу Тахрір та прилеглий до неї район Гарден-сіті; територію навколо Президентського палацу (р-н Геліополіс); Конституційного суду (набережна р-ну Мааді); Міністерство інформації (площа Масперо, біля будівлі МЗС АРЄ)».
14 серпня, у зв’язку із черговим загостренням ситуації в Єгипті, проведенням акцій протесту та заворушень, а також введенням надзвичайного стану, МЗС України пропонувало українцям утриматися на цьому етапі від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності. «Зокрема, громадянам України, які перебувають у м. Каїр, рекомендуємо уникати відвідання Центральної площі «Тахрір» та прилеглого до неї району Гарден-сіті; території навколо Президентського палацу (р-н Геліополіс); мечеті Рабіа Ель-Адавія (район Наср-сіті), район Гіза», – йшлося в заяві. «Громадянам України, які на даний час відпочивають у курортних містах на узбережжі Червоного моря (мм. Хургада та Шарм Ель-Шейх), з метою уникнення загрози безпеці рекомендується проводити відпочинок на території готельних комплексів та не здійснювати поїздки за їхні межі», – зазначали в МЗС.