Вона, зокрема, зазначила, що в Європі всі університети є автономними.
Водночас, за її словами, у нашій державі розширення автономії вишів опинилось під загрозою через скандал із екс-ректором податкового університету Петром Мельником.
"У контексті цих довготривалих розмов про автономію українських університетів такі приклади Петра Мельника чи абстрактних ректорів юридичних академій чи ще якихось університетів є загрозою для можливості розширення автономії в Україні", – наголосила Совсун.
На її думку, у випадку надання автономії університетам сьогодні, за умов фактичної відсутності в них демократії це означатиме, що автономію отримають окремі ректори.
"Хочемо ми того чи ні, але політична культура всередині окремих університетів є такою, що не передбачає якогось контролю над діями вищої адміністрації. Тому необхідно розуміти, що автономія не може бути автономією окремого ректора", – заявила Совсун.
За словами експерта, приклад Мельника це дуже добре унаочнює.
"Автономія повинна бути викладацько-адміністративна за участі студентського самоврядування", – пояснила вона.
Як повідомлялось, у червні міністр освіти та науки Дмитро Табачник, заявляв, що з 2013 року відповідно до Програми економічних реформ МОН розпочало третій, заключний етап, який має продовжити низку кроків щодо підвищення конкурентоспроможності української освіти та її інтеграції в єдиний європейський та світовий освітній простір.
Водночас, Міністерство освіти і науки виступає за підпорядкування йому всіх галузевих або профільних вищих навчальних закладів, зокрема аграрних, культурних та медичних.
Нагадаємо, що ідея перепідпорядкування всіх вишів Міносвіти не нова. Півтора року тому відомству Табачника вже віддавали всі ВНЗ, однак згодом цю реорганізацію було вирішено "відкотити" назад.
Читайте також: Імітація свободи