"Намагалися, але ніхто далеко не втік. Були випадки, коли люди намагалися позбутися цього браслета – розрізали його, такі випадки були. Але на будь-яке пошкодження браслет сигналізував про тривогу, і оператор бачив це на пульті. Ті люди, які намагалися це зробити, змінили комфортні умови перебування під арештом удома на слідчий ізолятор", – повідомив Бурлаков.
Бурлаков також зазначив, що коли купувалися браслети, то купувалося й обладнання для їхнього використання. Крім того, в чергових частинах МВС обладнано 99 робочих місць для операторів контролю.
Як повідомляв Бурлаков раніше, за даними правоохоронців, наразі запобіжний захід у вигляді електронного браслета вже застосовано до понад 40 людей.
За його ж словами, модель електронного браслета, яку використовували стосовно екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника, застосовується в багатьох країнах, зокрема в державах Євросоюзу.
Нагадаємо, Печерський суд обрав для Петра Мельника міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту. Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. Крім того, суд постановив вилучити закордонний паспорт Мельника, віддавши його слідчому на зберігання.
9 серпня Мельник утік з-під домашнього арешту, позбавившись електронного браслету. У МВС вважають, що він не міг за своїми документами виїхати з країни.