Крамар відзначає, що Мельник належав до політичних «важковаговиків» та утримувався на посаді ректора податкового університету незалежно від зміни президентів, прем’єрів та керівників податкової служби.
«Слідство поводиться досить наполегливо, і це може свідчити, що арешт не був просто ініціативою правоохоронців і що його санкціоновано у високих владних кабінетах, контрольованих «Сім’єю». Обидва відомства, які взяли участь у затриманні Мельника, очолюють її ставленики: Віталій Захарченко – МВС, а Олександр Клименко – Міндоходів», – зазначає експерт.
За його словами, відкрите раніше провадження проти керівників податкового університету щодо нецільового використання коштів, виділених до Євро-2012, а також поновлення справи проти племінника ректора вказує, що арешт Мельника – не випадковість.
«Справу Мельника в такому випадку можна розглядати як рецидив чергового витка внутрішньовидової боротьби у владному конгломераті, де сильніші й більш організовані поволі витісняють старших і розпорошених», – вважає Крамар.
«Маємо майже неприхований конфлікт «Сім’ї» і так званої газової групи, який, за інформацією джерел, може бути відповіддю главі Адміністрації президента Сергієві Льовочкіну за нібито сприяння в підіграванні бунтам проти міліції з метою посадити в крісло очільника МВС замість Захарченка свою людину», – додав він.
«В такому разі можна очікувати продовження протистояння, що підтвердить або спростує відповідну версію», – підсумовув Крамар.
Нагадаємо, 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. Згодом в його кабінеті знайшли ще $30 тис.
Печерський райсуд обрав для нього міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту.