НОВИНИ

Племіннику Мельника загрожує до 12 років ув’язнення

Стосовно колишнього заступника начальника Солом’янського райвідділу Державної податкової інспекції у місті Києві Олександра Мельника проводиться розслідування кримінального провадження за фактом шахрайського отримання $30 тис. шляхом зловживання службовим становищем. Про це повідомили у прокуратурі Києва.

У повідомленні прокуратури не вказано прізвище підозрюваного, однак джерело в прокуратурі підтвердило агенції «Українські новини», що  мова йде про родича ректора податкового університету.

Слідство  встановило, що обвинувачений вимагав і отримав від підприємця гроші за вирішення питання про непроведення перевірок.

"Користуючись довірою потерпілого, ввів його в оману, оскільки вирішення цього питання не входило в коло повноважень посадовця», - повідомили у прокуратурі. 

Податківця затримали на робочому місці під час отримання хабара.  Після закінчення слідства прокуратура направила документи до Солом'янського районного суду для розгляду по суті. Однак у  червні 2012 року суд прийняв рішення про повернення матеріалів справи для проведення додаткового розслідування.

Відомості про скоєння колишнім заступником керівника Солом’янського райвідділу ДПІ кримінального правопорушення 13 липня внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.364 КК У - зловживання службовим становищем з боку працівника правоохоронного органу та ч.4 ст. 190 ККУ - шахрайство в особливо великому розмірі.

«Колишньому податківцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років», - йдеться у повідомленні.

Наразі триває виконання вказівок суду про проведення додаткової експертизи та допиту свідків.

«Слідство переконане, що результатом додаткового розслідування стане спрямування кримінального провадження з обвинувальним актом та за вказаною кваліфікацією на новий судовий розгляд», - повідомили у прокуратурі.

Як відомо, згідно з даними ЗМІ, Олександр Мельник був затриманий у  березні 2008 року за хабар  $30 тис.  Він провів місяць у СІЗО, а потім був звільнений.

27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. 

 Олександр Мельник - є племінником ректора НУДПС.