Загроза залишається підвищеною завдяки "дуже істотним ризикам, які загрожують економіці країни і, як наслідок, державним фінансам".
Як наголошується в документі, економічна ситуація у країні відображена в негативному прогнозі щодо рейтингу уряду, який встановлений на рівні "Caa3".
При цьому агентство "бачить істотний ризик виходу Кіпру із зони євро", "хоча і не вважає його центральним сценарієм розвитку ситуації".
Цей стан "відображений в кредитному піку країни, який перебуває на рівні" Caa2".
У щорічній доповіді агентства підкреслюється, що низька оцінка економічної стабільності Кіпру визначається "вузькою економічною базою і слабкими перспективами зростання".
На думку аналітиків, досягнута в квітні між урядом республіки і "трійкою" міжнародних кредиторів угода про надання допомоги в 10 млрд євро в обмін на реструктуризацію банківського сектора "призведе до значного падіння активності місцевих банків, що сильно вплине на економічну діяльність країни, починаючи з 2013 року".
"Також рецесія і тривала економічна реструктуризація нададуть тривалий і глибокий негативний вплив на настрої інвесторів і на привабливість Кіпру як фінансового і ділового центру, що затьмарить в найближчі роки його традиційні конкурентні переваги», – наголошується в документі.
Враховуючи відсутність видимих серйозних джерел зростання, Moody 's робить висновок, що відновлення зростання кіпрської економіки не станеться раніше 2016 року.
Як повідомлялось, у травні Кіпру виділили перші €2 млрд міжнародної допомоги.
Читайте також: Антиофшорна профанація