«Від імені неурядових і громадських організацій Литви ми звертаємося до вас з проханням підтримати підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною на майбутньому саміті у Вільнюсі. З історичних причин Україна довгий час перебувала під впливом східного сусіда, хоча геополітично залишалася нероздільною частиною Європи», – йдеться в листі.
За словами його авторів, підписання угоди на вільнюському саміті вкрай важливе, оскільки воно «чітко окреслює межі Європи і просуває впровадження демократичних і загальних європейських цінностей, фундаментально важливих для українського суспільства».
«Зараз від України очікують вирішального вибору. Підписання угоди остаточно визначить подальший шлях її економічного і культурного розвитку, це рішення першорядної важливості з точки зору геополітики. Крім того, підписання угоди сприятиме подальшим переговорам з іншими країнами Східного партнерства, стане прикладом і імпульсом їх інтеграції з Європою», – стверджують автори листа.
Вони також наголосили, що така співпраця вигідна з точки зору економічної, політичної та культурної перспективи.
«2013 позначає, по суті, можливість для України остаточно позбутися так званої радянського спадщини», – підсумовують автори листа.
Листа підписали політолог, викладач Вільнюського університету Лаурінас Кащюнас, президент асоціації Rune Media, письменник і журналіст Віктор Чернишук, глава греко-католицької церкви і громади Литви, отець Вікентій, глава української громади Вільнюса Наталія Шертвітене, глава молодих християнських демократів Вітаутас Кершанскас, голова асоціації Right Thought Лінас Кояла.
Як повідомлялось, очоливши Раду ЄС, литовський уряд розпочав активно сприяти просуненню кордонів «цілісної та вільної Європи» на Схід.
Нагадаємо, 4 червня Україна та Європейський союз під час засідання Ради зі співробітництва затвердили зміни до порядку денного асоціації, визначальний перелік реформ, необхідних для зближення Києва і Брюсселя. Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров висловив переконання, що Україна виконає всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Низка європейських політиків неодноразово наголошували на тому, що підписання асоціації на саміті у Вільнюсі залежить від справи Тимошенко.