Азаров попереджає, що обіцяному ним “покращенню” загрожує чергова криза

11 Липня 2013, 11:19

«Завершилося перше півріччя 2013 року. Нам треба, не чекаючи остаточних офіційних даних державної статистики, критично проаналізувати роботу нашої економіки та зробити висновки щодо того, як надалі підтримувати фінансово-економічну стабільність і виправляти недоліки, які виявить аналіз», – зауважив Азаров.

За його словами, перші висновки він уже зробив, під час розширеної наради з міністрами та головами ОДА 9 липня у Криму.

«Треба пам’ятати, що економіка – це не абстрактні цифри, а реальні підприємства і люди в регіонах. Саме вони мають бути в центрі нашої уваги. Саме на регіональному рівні необхідно активізувати економічні процеси. Тому разом з регіональними адміністраціями уряд визначає: як отримати найкращий результат в умовах, що склалися», – пояснив прем’єр.

За його словами, «вітчизняна економіка у першому півріччі працювала під впливом вкрай негативних зовнішніх економічних чинників».

«І це не тимчасові ускладнення, які стримують розвиток основних видів економічної діяльності. Йдеться про системний вплив на нашу економіку кризи, яка продовжується у світі. Ще з другого півріччя минулого року відбувається зменшення попиту на український експорт та падіння цін на нього: в першу чергу через фінансові проблеми у ряді країн Єврозони та скорочення темпів росту економік країн, які розвиваються», – підкреслив Азаров.

Зокрема, Азаров звернув увагу, що валовий внутрішній продукт Єврозони зменшився на 1,1%.

«Це серйозне скорочення такого величезного ринку, на який припадає третина українського експорту», – наголосив прем’єр, і додав, – «Будь-яка можливість забезпечити стабільний розвиток економіки, міцність фінансової системи для нас важлива. Тому завдання Уряду – адаптувати нашу економіку до ситуації, яка складається і в Європейському Союзі, і в Митному Союзі, і в інших країнах».

Як повідомлялось, у травні стався різкий спад промислового виробництва, який склав 9,3% (до аналогічного місяця минулого року). В уряді визнали, що прогнози щодо поліпшення ситуації в економіці не виправдалися. Але в Кабміні сподіваються на пришвидшення зростання ВВП у II півріччі.

Нагадаємо, МВФ очікує за підсумками року нульове зростання української економіки, а Європейський банк реконструкції та розвитку – спад на 0,5%. "

у березні заступник державного секретаря США Венді Шерман під час візиту в Україну пояснив прем’єр-міністру Миколі Азарову, що його «покращення» – насправді рецесія.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку – серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Інвестори та експерти констатують погіршення інвестклімату в Україні.

Читайте також: "Покращення": економічна криза в Україні поглиблюється