2 липня Верховна Рада під час таємного голосування обрала до Вищої ради юстиції за своєю квотою трьох членів ВРЮ: Володимира Колесніченка, Віталія Кузьмішина та міністра юстиції Олександра Лавриновича. За Колесніченка проголосували 309 народних депутата, Кузьмішина – 244, Лавриновича – 239. Натомість кандидати від «Батьківщини» Сергій Власенко та від «Свободи» Олег Махніцький не набрали необхідної кількості голосів. За Махніцького проголосували 147 народних депутатів, за Власенка – 126.
Одне з джерел в опозиції повідомило кореспонденту Тиждень.ua, що Махніцький набрав більше голосів, ніж Власенко, тому що «Свобода» підтримала свого висуванця, а за Власенка не голосувала. Крім того, це джерело стверджувало, що впевнений результат Володимира Колесніченка також був забезпечений зокрема завдяки голосам «Свободи», а «Батьківщина», начебто, голосувала лише за Махніцького та Власенка. УДАР же, за словами джерела, голосував за Махніцького, Власенка та Колесніченка.
Натомість, згодом інше джерело в опозиції повідомило Тиждень.ua, що насправді «свободівці» голосували за Власенка, водночас, за його інформацією, цього не зробила частина народних депутатів від «Батьківщини», які тепер намагаються перекласти відповідальність за провальне голосування на «Свободу» і УДАР.
В той же час, парламент не розглянув питання про звільнення члена Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала.
У вівторок у селищі Врадіївка, що у Миколаївській області, місцеві жителі продовжували вимагати покарання для міліціонерів, підозрюваних у зґвалтуванні місцевої жительки. Так, вдень приблизно 500 мешканців селища зібралися навпроти райвідділку міліції з портретами своїх померлих родичів, яких закатувала місцева міліція.
Цього ж дня генеральний прокурор Віктор Пшонка звільнив прокурора Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка та заявив, що очікує на звіти голів МВС та СБУ щодо інциденту до п’ятниці. Раніше голова УМВС України в Миколаївській області Валентин Парсенюк та керівник Врадієвського райвідділу міліції були відсторонені від посад за наказом міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.
Перед протестувальниками намагався виступити голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов, присутні зустріли його вигуками: «Ганьба!» та «Банду геть!». Уголова ОДА не зміг відповісти на окремі поставлені питання, зокрема щодо місця перебування старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака.
Сама ж потерпіла вказала на Дрижака, як на учасника зґвалтування. Місцеві жителі заблокували райвідділок з вимогою арешту міліціонера. Депутат Андрій Парубій з посиланням на заступника обласного прокурора повідомив, що той перебуває у Миколаївській обласній прокуратурі нібито під охороною спецпідрозділу «Альфа». Згодом правоохоронці повідомили, що Дрижака таки затримали.
Жителі Врадіївки, однак, почали вимагати доказів затримання чоловіка. Прокуратура області повідомила, що Дрижак став підозрюваним у справі, а не свідком, як було раніше.
2 липня стало відомо, що голова правління німецької клініки професор Карл Макс Айнхойпль підтвердив різке погіршення здоров'я екс-прем'єра Юлії Тимошенко і готовність надати їй відповідне лікування в Німеччині. Разом з тим, міністр закордонних справ країни, Гідо Вестервелле, заявив, що політичних домовленостей з Україною щодо лікування українського екс-прем'єра в Берліні в даний момент немає, є лише відповідна пропозиція німецької сторони. Він також нагадав, що підписання угоди про асоціацію з ЄС залежить від долі Тимошенко.
В той же час, захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко не виключає звернення зі скаргою до Європейського суду. Він зазначив що, скарга до ЄСПЛ може бути подана, якщо влада не дасть дозвіл на проведення операції "в розумні терміни". Власенко не уточнив, які терміни в даній ситуації слід вважати розумними, зазначивши лише, що це медичне питання і відповідь на нього повинні дати консультації з німецькими лікарями.
Та у вівторок американець Едвард Сноуден, якого Вашингтон розшукує за оприлюднення таємних даних, вирішив не просити притулку в Росії. Сноуден відкликав свою заявку, дізнавшись про умови, які висуває Москва. Як відомо, напередодні Владімір Путін заявив, що Едвард Сноуден «може залишитися в Росії за умови, що перестане завдавати шкоди американським партнерам Москви».
За даними ЗМІ, вже десяток європейських країн відмовили колишньому співробітнику ЦРУ в отриманні політичного притулку. Йдеться про Німеччину, Іспанію, Австрію, Ірландію, Фінляндію, Норвегію, Польщу та Швейцарію. Відмовляючи в притулку всі ці країни послалися на те, що Сноуден не перебуває на їхній території.
У міністерстві закордонних справ Індії заявили, що провели перевірку і дійшли висновку, що не бачать підстав для надання притулку. Ще однією країною, яка відмовила Сноудену, стала Бразилія.
В інших країнах або прохання перебуває на стадії розгляду, або ще офіційно не підтверджений сам факт звернення за політичним притулком.