Багато звернень, адресованих, передусім, президенту Януковичу, Тимошенко написала з приводу власного політичного переслідування. Так, 8 січня оприлюднено відкритий лист екс-прем’єра до Віктора Януковича, яким Тимошенко оголосила про початок акції громадянської непокори. 22 січня було оприлюднено звернення з приводу оголошення їй обвинувачень щодо її участі у вбивстві народного депутата Євгена Щербаня, в якому вона висловлювала впевненість, що доведе свою непричетність до цього злочину в міжнародних судах. Пізніше, у відповідь на рішення Європейського суду з прав людини, який визнав затримання та арешт Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим, екс-прем’єр заявила, що Євросуд «фактично визнав її політв'язнем».
Також Тимошенко відреагувала на справу про позбавлення депутатських повноважень її захисника, народного депутата від фракції «Батьківщина» Сергія Власенка.
А 8 квітня було оприлюднено заяву екс-прем’єра щодо звільнення Юрія Луценка, яке вона назвала «великою подією для патріотичної, європейської та демократичної України» і подякувала європейським лідерам за зусилля, спрямовані на його визволення.
Турбує Тимошенко і стан справ всередині опозиції. Так, 22 січня, з нагоди Дня Соборності, Тимошенко звернулася до опозиції, наголосивши на необхідності поглиблення єдності та створення «стійкої, добре скоординованої опозиційної коаліції» у складі «Батьківщини», «Свободи» та УДАРу. 15 червня було оприлюднено лист Тимошенко до делегатів з’їзду «Батьківщини», в якому вона запевнила, що довіряє лідерові фракції Арсенію Яценюку. Водночас, Тимошенко відмовилася записати звернення-привітання до учасників мітингу «Вставай, Україно!» 18 травня в Києві. А 29 травня взагалі закликала опозицію та владу припинити акції протесту і «визначити спільний план дій щодо інтеграції України до Європейського Союзу», сівши за «круглий стіл порозуміння».
Заради євроінтеграції, Тимошенко також закликала депутатів відмовитися від літнього відпочинку і запропонувала створити нову організаційну структуру на кшталт круглого столу або асамблеї, яка буде активно та публічно діяти до вступу в законну силу Угоди про асоціацію з ЄС. За її словами, повноправними учасниками Національного круглого столу мають стати: особисто президент України, визначені ним посадові особи його адміністрації та уряду, голова Верховної Ради та лідери всіх парламентських фракцій, керівники профільних комітетів Верховної Ради, які беруть участь в євроінтеграційних процесах, представники Венеціанської комісії, представники делегації Європейського союзу, лідери політичних груп Європарламенту та посли ЄС в Україні. Екс-прем’єр запропонувала назвати цю структуру Національним круглим столом «Порозуміння заради європейського майбутнього». Хоча ще 17 травня вона заявляла, що шлях України до Європи призупинений через дії української влади на чолі з президентом Януковичем. А раніше, вітаючи відновлення діалогу ЄС з керівництвом України в рамках саміту Україна-ЄС, який відбувся 25 лютого у Брюсселі, сказала, що «саміт не перетворить Януковича на демократа, але уповільнить авторитаризм».
Щодо зовнішньої політики держави, Тимошенко також вимагала від Януковича оприлюднити текст меморандуму про отримання Україною статусу спостерігача у Митному союзі.
Реагувала Тимошенко і на резонансні події в українському парламенті. Зокрема, екс-прем’єр висловлювала свою позицію щодо інциденту, який стався після мітингу біля парламенту 2 квітня. Лідер «Батьківщини» закликала опозицію знайти людей, які закидали сніжками жінок-депутатів від ПР. Також Тимошенко закликала Януковича втрутитись у ситуацію з «виїзним засіданням» Ради, яке відбулося 4 квітня.
27 травня екс-прем’єр оцінила звіт міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка про події 18 травня перед народними депутатами, назвавши його «найпринизливішим та найсмішнішим виступом державного чиновника за всі 22 роки незалежності України, справжньою похвалою дурості, гімном абсурду, апогеєм аморальності».
Також Тимошенко переймалася долею каналу ТВі і закликала всі опозиційні сили та громадянське суспільство захистити телеканал.