"Фінансове забезпечення системи екстреної медичної допомоги за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до бюджетного законодавства", – йдеться у документі.
"Для розвитку і покращення матеріально-технічної бази системи екстреної медичної допомоги можуть залучатися кошти підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності та господарювання, а також добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інші джерела не заборонені законодавством", – такі зміни внесені у закон.
Як повідомлялось, у січні Держагенство з інвестицій уклало угоду вартістю $4,48 млн на проектування системи оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої допомоги до пацієнта.
Читайте також: Реформа медицини перетворилася у "золоту жилу" для нечистих на руку чиновників
Нагадаємо, в 2012-13 роках була запланована реалізація національного проекту «Своєчасна допомога», який передбачає утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта.
Усередині 2012 грудня уряд в два рази (з 80 до 40 млн гривень) скоротив фінансування заходів щодо створення оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій.
Згідно із постановою Кабміну, норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за зверненнями, які належать до категорії екстрених, становить 10 хвилин у містах і 20 хвилин в населених пунктах поза межею міста з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
У червні президент Віктор Янукович заявляв, що всі області України необхідно забезпечити спеціалізованими медичними автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.
Експерти вважають, що ініційована урядовцями медична реформа не підвищує доступність і якість медичних послуг. Головними причинами є брак коштів на реалізацію «покращення» та нашвидкуруч підготовлена нормативна база.
Читайте також: Реформа вітчизняної екстреної меддопомоги нагадує швидкий ремонт «під євро» в умовах тотальної економії