Кузьмін: плівки Мельниченка є доказом у справі про замовників убивства Гонгадзе

13 Червня 2013, 13:38

«На сьогоднішній день справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе розслідується. Слідча група працює над виявленням замовників злочину, а також над збиранням доказів їх вини», – сказав Кузьмін.

Він вказав, що «справа Гонгадзе» розділена на ряд інших справ, які розглядались на декількох етапах. «Перший етап був пов’язаний із засудженням безпосередньо самих виконавців злочину (міліціонерів), другий етап — із засудженням екс-генерала Олексія Пукача і третій етап — це виявлення замовників. Перший етап вже завершився, другий — на стадії закінчення (суд ухвалить остаточне рішення у «справі Пукача»). А далі… переходимо до третього етапу», додав Кузьмін.

Кузьмін не став коментувати рішення Конституційного суду щодо неможливості використання як доказу аудіозаписів, зроблених незаконно, але наголосив, що « на сьогоднішній день «плівки Мельниченка» долучені до кримінальної «справи» як докази».

«Суду вони також будуть надані як докази. Що вирішить суд, оцінюючи ці докази, — подивимося. Але це буде рішення суду. Я ж звертаю вашу увагу, що слідством плівки були отримані від екс-майора Миколи Мельниченка легальним шляхом із дотриманням усіх передбачених законом процедур», – підкреслив Кузьмін.

Він додав, що є   два рішення Європейського суду з прав людини щодо аналогічних плівок у Європі ( справа Хан проти Сполученого Королівства (Великої Британії) — 2000 рік і Шенк проти Швейцарії — 1988 рік». «ЄСПЛ однозначно висловився, що навіть якщо ці записи отримані з порушенням закону, то за наявності інших доказів у сукупності, плівки можуть бути використані в суді як докази, що і було зроблено. Тому ми вважаємо за необхідне надати «плівки Мельниченка» українському суду як докази і дати йому можливість ухвалити процесуальне рішення», – підсумував Кузьмін.

Нагадаємо, 29 січня колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач був засуджений за вбивство Гонгадзе до довічного ув'язнення з конфіскацією майна і забороною займати державні посади.

Після оголошення йому вироку Пукач заявив, що про мотиви вбивства журналіста Георгія Гонгадзе треба питати в Литвина й колишнього президента Леоніда Кучми.

У лютому перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ має у своєму розпорядженні достатню кількість доказів, які підтверджують причетність екс-президента Леоніда Кучми до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Адвокат удови журналіста заявила, що заява Кузьміна є спекулятивною.

Раніше Ренат Кузьмін заявляв, що після фоноскопічної експертизи записів Мельниченка встановлено голоси Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Володимира Литвина і Леонід Деркача.