"Я нікому не бажаю сидіти в тюрмі, навіть працівникам Генпрокуратури. Я готовий примиритися з ГПУ ціною звільнення Рената Кузьміна", – сказав Луценко.
"Це позбавить багатьох людей страху перед цим самонадутим великим інквізитором, який заміняє закон України", – додав він..
Луценко також зауважив, що це стане показовим прикладом того, що в Україні можна захистити права навіть не арештованих, а потерпілих.
"Я просто хочу, щоб всі, хто діяв незаконно і ламав долі людям, пішов з державних посад", – підсумував Луценко.
У судовому засіданні за позовом Луценка до Кузьміна оголошено перерву до 18 червня.
Як повідомлялось, 7 червня суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Віталій Никушин не знайшов підстав для відводу прокурора за скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка щодо закриття кримінального провадження відносно першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна у зв'язку з арештом політика.
Наприкінці 2012 року Луценко звернувся до генпрокурора Віктора Пшонки з проханням притягнути до відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчого у його справі Сергія Войченка за ухвалення ними постанови про затримання і арешт.
У лютому Вищий спецсуд спрямував скаргу Луценка щодо незаконних дій заступника генпрокурора Рената Кузьміна та суддів Печерського і Апеляційного судів на розгляд Києво-Святошинського суду.
Юрія Луценка затримали 25 грудня 2010 року, а через кілька днів за рішенням суду його заарештували. У лютому 2012 році Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 4 років за перевищення службових повноважень.
У липні 2012 року Європейський суд з прав людини встановив, що арешт екс-глави МВС порушує права людини.
7 квітня 2013 року президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка.