«Вони ж не самогубці. Вони ж розуміють, що потрібно фракцію зберегти. Але вона не буде монолітною, а таким зібранням колгоспу. Не буде лідера, авторитетності, відповідно чіткої стратегії і тактики фракції. Ось на що націлена стратегія «тушок» в «Батьківщині», – заявив він.
Карасьов також зазначив, що це впливає й лідера фракції «Батьківщини Арсенія Яценюка.
«Мета – не дати Яценюку закріпитися в якості одноособового лідера фракції. І тут починається міжфракційна боротьба, певна внутрішня фракційна "гетьманщина". З одного боку Кличко, з іншого – Тягнибок і це просто нівелює бренд «Батьківщини» та її реальні політичні можливості і політичне позиціонування в парламенті», – додав він.
Політолог зауважує, що й сама Юлія Тимошенко не може вплинути на цей процес, зважаючи на свою ізольованість.
«Вона не може чітко сказати, що, мовляв, підтримуйте Арсенія. Хоча раніше давала чіткі сигнали, але вони не почуті. Бо їх не хочуть чути. Вона не може сказати про це чітко вголос та імперативно. Тоді вона ризикує, по-перше, повністю віддати Яценюку важелі управління, а по-друге, може відштовхнути від себе своїх палких прихильників, які мають надію, що вона повернеться… Тому її позиція дуже обережна і дещо неоднозначна», – підсумував він.
На думку політолога Володимира Фесенка, опозиція таки збереже відносну стабільність.
«Відносну стабільність, думаю, вони збережуть. І «тушкування», і витоки інформації, а то й прямі заяви деяких опозиціонерів свідчать про те, що найбільш складна ситуація, найбільше протиріч саме у фракції «Батьківщини». На мій погляд, це об’єктивний процес, оскільки «Батьківщина» формувалася як об’єднана опозиція. І вірус хвороби, який був свого часу в «Нашій Україні» був занесений в об’єднану опозицію. Коли збирається такий великий партійний колгосп з багатьма політиками, які претендують на роль лідерів, мають свої особисті і партійні інтереси, це – просто неминуче», – заявив він, нагадавши, що є проблеми з виборчими списками.
«Але я не очікую, що відбудеться якийсь розкол або заміна Яценюка на посаді керівника фракції. Якщо буде така спроба, це означатиме розкол, серйозну системну кризу всієї опозиції. Цього не хочуть навіть більшість опонентів Яценюка», – додав він.
Нагадаємо, загалом з фракції ВО «Батьківщина» вийшли восьмеро депутатів. Шість із них мають стосунок до бізнесу. П’ять є вихідцями з Центральної України, двоє – з Західної і один – зі Східної. Половина з них була обрана в парламент за виборчими списками «Батьківщини», половина виграла вибори на мажоритарних округах.
Лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк заявляє, що влада виділила $100 млн для дискредитації його політичної сили.
Як писав Тиждень.ua, народні депутати та партійні функціонери «Батьківщини» написали Юлії Тимошенко листа, в якому звинувачують Арсенія Яценюка та його праву руку Миколу Мартиненка у небажанні боротись за звільнення екс-прем’єра, появі «тушок», намаганні захопити партію «Батьківщина». Підписали лист 12 керівників обласних партійних організацій «Батьківщини» (саме ті, що нещодавно вимагали виключити з фракції кількох депутатів, що пройшли за квотою «Фронту»), приблизно третина членів політради, яка складається з шістдесяти осіб, та рядові партійці.