«Вимагати такий договір почали ще зимою. Сказали, потрібний трьохсторонній договір між студентом, підприємством і вишем, розповідає студент Олександр. – Я тоді не надав цьому значення. А тут приходить час мого захисту, і мені кажуть, що підпишуть мою дипломну роботу без договору. Я намагався домовитись на підприємстві, де проходив практику, але мені відмовили. Іще один роботодавець подивився на цей бланк і сказав, що це дурниці, і університет «шукає лохів».
Жаліються студенти й інших вишів. «У нас вимагають договір про працевлаштування перед вступом на 5-й курс, – розказав студент 4-го курсу одного з київських вишів. – Його можна принести звідки завгодно, але за спеціальністю… У мене можливість підписати такий договір була, та й наші всі познаходили роботу».
Натомість координатор громадської ініціативи «Студентський захист» наголошує: «Це вони так хочуть показати, що в них випускники працевлаштовуються. Але ні згідно з Конституції, ні згідно з законом потребувати такі довідки вони не мають права. Мені жалілись студенти із Харкова, Луганська, Тернополя… Взагалі це проблема всіх вишів».
Ректори ж повідомляють, що подібного ї їхніх стінах немає.
«У законі таке не прописано, сказав ректор Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Віктор Андрущенко. – Це самодіяльність. У нас такого немає».
«Я перший раз чую про таке, – сказав Петро Куликов, ректор Київського національного університету будівництва й архітектури. – Але якщо студенти навчаються за кошти держави, то це логічно. Держава витрачає на них свої гроші, тому вони повинні працевлаштуватися на державні підприємства».
Як повідомлялось, українські навчальні заклади щороку випускають понад 90 тисяч безробітних.
Читайте також: Брєжнєвщина в законі. Як ректори перетворюють свої посади на прибуткову пожиттєву синекуру.