НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

На Банковій студенти провели акцію протесту проти законопроекту регіоналів про вищу освіту

Близько ста студентів провели акцію протесту проти ухвалення законопроекту про вищу освіту на вулиці Банковій у Києві біля будівлі комітетів Верховної Ради. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua.

Зокрема, студенти виступають проти законопроекту №1187 «Про вищу освіту», авторами якого є народні депутати Михайло Сорока, Сергій Ківалов і Григорій Калетнік.

Учасники протесту написали свої побажання, спрямовані авторам законопроекту, і позбирали їх в копилки у вигляді свиней.

Делегація від студентів взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, де розглянули три зареєстровані законопроекти про вищу освіту. Активісти висловили позицію студентів та передали побажання учасникам засідання. 

Нагадаємо,  ректор Києво-Могилянської академії, літературознавець і громадський діяч Сергій Квіт заявляв, що  законопроект про вищу освіту, розроблений народними депутатами від Партії регіонів Ківаловим, Калетніком та Сорокою, є лише технічним документом, який не пропонує жодних реформ. 

Як повідомлялось, у грудні минулого року уряд схвалив законопроект про вищу освіту, розроблений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського. Законопроект схвалений з умовою доопрацювання його з Міністерством фінансів, Міністерством освіти і науки, а також з Міністерством внутрішніх справ.

Нагадаємо також, що 5 листопада минулого року Кабмін на своєму засіданні ухвалив рішення про доопрацювання законопроекту, доручивши це питання віце-прем'єр-міністрові, міністрові соціальної політики Сергію Тігіпку за участю міністрів юстиції, економіки та фінансів.

Законопроект "Про вищу освіту" було розроблено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту в 2010 році. Він викликав акції протесту студентів та критику академічної спільноти.

За розпорядженням Віктора Януковича законопроект було відправлено на доопрацювання, що завершилось через півроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.