"Ми зараз з колегами з Митного союзу – і з білорусами, і з казахами – якраз думаємо про те, як прийняти відповідні рішення в рамках Митного союзу, але так, щоб ці рішення не суперечили принципам СОТ", – сказав Путін.
Як повідомлялось, 23 травня Кабінет міністрів схвалив проект меморандуму з країнами Митного союзу про надання Українi статусу спостерiгача.
Україна розраховує отримати статус спостерігача в МС. Проте у березні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.
Нагадаємо, підприємці Казахстану вважають, що Казахстан опинився в пастці після вступу у Митний союз. Зокрема, за роки членства у Митному союзі Казахстан збільшив негативний баланс торговельного сальдо.
Якщо в 2011-му від’ємне зовнішньоторговельне сальдо з членами Митного союзу становило $3,4 млрд, то за перше півріччя минулого року воно сягнуло $4,7 млрд. При цьому обсяг торгівлі з партнерами по МС зменшився на 4%.
Крім того, 50% товарообігу в середині Митного союзу відбувається в тіні.
Читайте також: Міфічні принади Митного Союзу. Жоден з членів МС не отримав відчутного економічного зиску