Від 800 тис до 1,1 млн осіб минулого року загинули в 131 війні у світі. Лише в Сирії до кінця грудня загинуло 60 тис громадян. За останні ж місяці ситуація загострилась ще більше. Організація розкритикувала країни ЄС за те, що цього року вони прийняли лише 40 тис біженців з Сирії.
«ЄС намагається триматися осторонь», – прокоментувала ситуацію генеральний секретар Amnesty International в Німеччині Селмін Каліскан під час презентації звіту. За її словами політика ЄС щодо біженців є «негідною», оскільки Союз і далі посилює контроль на кордонах.
«ЄС не несе відповідальності за біженців. Саме тому так багато людей гине в Середземному морі», – додала Каліскан.
Організація також відмітила погіршення ситуації з правами людини в Угорщині, де уряд все новими і новими конституційними змінами обмежує права. Так, на сьогодні, штрафом карається «образа честі угорської нації».
Загалом у світі було проаналізовано 159 країн. З них у 112 державах проти людей з боку уряду застосовується насильство і тортури, у більше 50 країнах сили безпеки відповідальні за незаконні вбивства. У 21 державі світу уряд страчував громадян, а у 80 країнах світу відбувалися несправедливі судові процеси, які порушують міжнародне законодавство.
57 держав світу утримували в ув’язненні мирних політичних в’язнів. У 101 країні світу порушується право громадян на свободу слова, а уряди 36 держав здійснювали примусове переселення мешканців.
В той же час організація відмітила і покращення ситуації з правами людини. Так, в Малайзії та Сінгапурі було зроблено рішучі кроки до скасування смертної кари. 155 держав в квітні проголосували в ООН за єдині стандарти у торгівлі зброєю.