На переконання міських урядовців, така реорганізація дозволить оптимізувати витрати на обслуговування, зокрема на зарплату співробітникам, та може бути здійснена за 4-5 місяців. Керівники кінотеатрів вважають "Київкінофільм" збитковим підприємством і переконані, що об'єднання призведе до їх ліквідації, пише «КоммерсантЪ- Україна».
Київська міська держадміністрація пропонує приєднати кінотеатри "Братислава", "Київська Русь", "Лейпциг", "Ленінград", "Росія", "Флоренція", "Загреб" і кінотеатр ім. Шевченка до КП "Київкінофільм".
Слід зазначити, що "Київкінофільм" був створений ще в 2007 році і об'єднав всі 19 столичних комунальних кінотеатрів, однак деякі з них оскаржили це рішення в судовому порядку і добилися виходу зі складу КП "Київкінофільм", де залишилися в основному дитячі кінотеатри.
Як розповіла директор департаменту культури КМДА Світлани Зоріної, питання про злиття не піднімалося до закінчення контрактів з директорами, які виступили проти об'єднання. Зараз у кінотеатрах "Росія", "Лейпциг", "Флоренція", "Ленінград" вже змінилося керівництво, і нові директори, як заявила Зоріна, не протидіють злиттю.
"Ми хочемо об'єднати всі кінотеатри, щоб закупівля фільмів, обладнання та обслуговування кінотеатрів проходили централізовано, а всі витрати на їх утримання були оптимізовані", – зазначила вона.
Тим часом заступник директора "Київської Русі" Ганна Швець зазначає, що "Київкінофільм" – збиткове об'єднання: "Дитячі кінотеатри знаходяться в жахливому стані. Тому я не бачу сенсу в приєднанні кінотеатрів, які працюють і заробляють, до збитковому підприємству!"
У свою чергу депутат Київради від ПР Володимир Філіппов стверджує, що завдяки оптимізації тільки на зарплатах щорічно буде зекономлено близько 600 тис. грн: "Крім того, за допомогою такого об'єднання ми зможемо зберегти всю мережу комунальних кінотеатрів, допомагаючи за рахунок одних, більш дохідних, іншим, які знаходяться в мінусі".
Він також зазначив, що обговорюється і варіант зміни менеджменту: "Якби ці підприємства були ефективними і працювали добре, то вони б не просили грошей на ремонт і не накопичили мільйонні борги! Ми зараз можемо втратити кінотеатр" Росія ", у якого є 3 млн грн боргу. Якщо все так продовжуватиметься, то ці заклади чекає доля "Екрану" (кінотеатр припинив роботу, а у його будівлі зараз знаходиться громадський туалет. – ред.) вони просто розваляться!"
Втім, заступник директора "Київської Русі" заявила, що вже підготовлено звернення до глави КМДА Олександра Попова і секретаря Київради Галини Гереги з проханням зупинити цей процес. "Ми не хочемо, щоб рішення про реорганізацію приймалося потайки на сесії. Необхідно оповістити керівництво кінотеатрів і провести громадські слухання".
Крім того, готується подібне звернення до прокуратури Києва.
Однак, на думку директора кінотеатру "Ленінград" Андрія Цвєткова, все йде до закриття кінотеатрів. Він зазначив, що в більшості випадків їх обладнання знаходиться не в комунальній власності: "Воно належить або лізинговим компаніям, або людям, які керують кінотеатрами, як я, наприклад. Скажуть здати пост – я здам. Зрозуміло, що я заберу обладнання, я ж не соціальний фонд! Якщо кожен зробить те ж саме, то залишаться тільки стіни. А влада, за всіма ознаками, не збирається це фінансувати, тому всі кінотеатри будуть закриті і виставлені на продаж".
Напередодні, 21 травня постійна комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення про об'єднання кінотеатрів. "Була дискусія про своєчасність цього рішення, але переконливих аргументів від КМДА ми не отримали", – заявив голова комісії, депутат від «Батьківщини» Дмитро Нікульшин.
Однак, незважаючи на думку комісії, проект рішення винесений на голосування в сесійний залі 22 травня.