Події 21 травня: звіт Захарченка у Раді, суд по ЄЕСУ вкотре перенесли

22 Травня 2013, 00:35

21 травня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відзвітував у Верховній Раді щодо інциденту з побиттям журналістів 18 травня у Києві. Так, за словами міністра, бойова розвідувально-дозорна машина (БРДМ), через яку сталася бійка  між «свободівцями» та особами у спортивних костюмах, заїхала у центр міста з опозицією.

"18 травня близько 12 години до перехрестя вулиць Інститутської і Хрещатик почали здійснювати під’їзд депутати від опозиційних фракцій, які мали очолювати всеукраїнську акцію "Вставай, Україно!". Зокрема, з вулиці Михайлівської під'їхали депутати, керівники депутатських фракцій Тягнибок і Кличко, а з Інститутської до перехрестя з вулицею Хрещатик під'їхав Турчинов. Слідом за ним їхали ще два позашляховики, а за цією колоною виїхав бронеавтомобіль, про який іде мова", – заявив міністр.

За його словами автомобіль ДАІ очолив колону для того, аби її зупинити, однак «ніхто не відреагував і поїхали далі».

Ці слова заперечив Олександр Турчинов, який повідомив, що він зміг проїхати лише до стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського. Далі ж опозиціонерові довелося йти пішки.

В той же час, лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що в доповіді міністра МВС Віталія Захарченка виявив докази прослуховування телефонів опозиціонерів.

Захарченко, між тим, повідомив, що затриманий Вадим Титушко дав свідчення, ніби його найняли опозиціонери для роботи на акціях у Києві.

Згодом журналісти повідомили, що міністр відмовився від зустрічі з журналістами, на яку погодився раніше.

Лідер опозиції Арсеній Яценюк під час брифінгу заявив, що опозиційні парламентські фракції вимагають звіту Генерального прокурора та керівників МВС та СБУ щодо ситуації, яка сталася під час мітингу опозиції 18 травня в Києві. Крім того, у четвер, 23 травня, Верховна Рада розгляне питання про створення слідчої комісії щодо інцидентів під час масових акцій.

В той же час, у міліції заявили, що скандальний броньовик, через який відбулися сутички на вулиці Великій Житомирській, правоохоронці намагалися доставити до Шевченківського райуправління міліції. Інформацію про супроводження БРДМ в МВС спростовують.

21 травня у засіданні Київського районного суду Харкова у справі ЄЕСУ оголошено перерву до 7 червня, 15:00. На засіданні були присутні прокурори і три захисники екс-прем'єра Юлії Тимошенко – Сергій Власенко, Олександр Плахотнюк, Євгенія Тимошенко.

Власенко нагадав суду, що Тимошенко просить розглянути клопотання захисту про розгляд справи за її відсутності. Він вважає, що це можна зробити на даному етапі судового процесу.

Олександр Плахотнюк зазначив, що раз на даній стадії суду неодноразово розглядалися різні клопотання звинувачення, то необхідно розглянути і клопотання захисту.

У свою чергу суддя Костянтин Садовський заявив, що клопотання за відсутності Тимошенко розглядати неможливо. Їх розглянуть у присутності екс-прем'єра.

Цього ж дня Києво-Святошинський райсуд переніс розгляд скарги Юрія Луценка щодо дій заступника генпрокурора Рената Кузьміна та суддів Печерського і Апеляційного судів Києва на 7 червня.

«Сьогодні Києво-Святошинський райсуд переніс розгляд скарги Юрія Луценка щодо дій заступника генпрокурора Рената Кузьміна та суддів Печерського і Апеляційного судів Києва на 7 червня 14.00 у зв'язку з лікуванням Луценка за кордоном», – повідомила прес-секретар Народної самооборони у Facebook.

Та 21 травня МВС Ірану опублікувало список кандидатів, допущених до президентських виборів, які заплановані на 14 червня – з декількох сотень претендентів було обрано вісім людей.

Відбір кандидатів проводила наглядова рада – спеціальний орган, який визначає доцільність участі у виборах тих, хто подав заявки, відповідно до конституції країни.

Наглядова рада, зокрема, викреслила з числа претендентів колишнього президента Ірану Аліакбара Хашемі-Рафсанджані та Есфандияра Рахім-Машайі – соратника чинного глави виконавчої влади в країні Махмуда Ахмадінежада.

Позначки: