«Комітет захисту журналістів засуджує факти побиття і бездіяльності міліції і закликає владу притягти до відповідальності згідно з законом нападників і офіцерів, які не втрутилися в цей інцидент», – йдеться в заяві.
«Обурює те, що побиття могло статися перед головною будівлею правоохоронних органів України в час, коли офіцери, які поклялися дотримуватися закону, стояли поруч», – додала координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі і Центральній Азії Ніна Оґнянова.
Як повідомлялось, Freedom House закликає владу провести повне розслідування побиття журналістів у Києві 18 травня та притягнути нападників до відповідальності
«Будь-яка подальша затримка в допиті нападників, принаймні деякі з яких очевидно вже відомі владі, є відмовою від обов’язку влади забезпечити безпечну та безперешкодну діяльність журналістів та сприяє безкарності тих, хто здійснив напад», – зазначили в організації.
20 травня під час зустрічі з депутатами від опозиції міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що готовий 21 травня відзвітувати у парламенті щодо справи про побиття журналістів 18 травня у Києві.
Також Захарченко повідомив, що особи, які побили журналістів встановлені і дійсно є членами бійцівського клубу, при цьому обоє – і Титушко, і Бойко – наразі зникли з постійного місця проживання.
Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свобдівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.
За словами Соделя, міліція не втручалася в інцидент, хоча журналісти неодноразово просили правоохоронців захистити їх. Між тим, МВС заявляє, що правоохоронці втрутилися та припинили бійку.
За фактом побиття журналістки Ольги Сніцарчук відкрито кримінальне провадження за двома статтями ККУ – за ч. 1 ст. 125 – умисне нанесення легких тілесних ушкодженнь, та ст. 171 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
Правоохоронці заявляють, що у справі вже встановлено головного підозрюваного і допитано приблизно 70 осіб.