У Житомирі, згідно з даними ПР, Антифашистський мітинг зібрав понад 10 тисяч учасників. Разом з тим, як повідомляє місцеве видання, мітинг у Житомирі за складом учасників нагадував День молоді.
«До будівлі обласної держадміністрації на площі Корольова викладачі технікумів, інститутів та університетів Житомира привели своїх учнів. Йшли організовано, групами, деякі несли державні прапори. Примітно, що керівники навчальних закладів Житомира відмовлялися коментувати що відбувається на площі і стежили уважно за студентами, щоб ті теж з журналістами не спілкувалися», – пише видання, вказуючи, що вже за декілька хвилин після початку мітингу молодь почала згортати прапори і розходитися.
Напередодні мітингу, студенти Житомирського державного технологічного університету розповіли, що адміністрація вузу попередила їх про обов'язкову участь у мітингу, присутніх обіцяли перевіряти за списками.
У Сумах 15 травня на Антифашистський марш прийшли школярі, учні коледжів та професійно-технічних училищ, студенти вузів і кадети. Як повідомляє УНІАН, до Меморіалу Слави їх супроводжували вчителі та куратори груп, перед кожною групою було встановлено прапор навчального закладу або табличку з його назвою. Учасники тримали повітряні кульки і стікери з перекресленою свастикою.
Як значиться в повідомленні Партії регіонів, Антифашистський мітинг для дітей став своєрідним інтерактивним уроком патріотизму. «Передусім захід орієнтований на дітей та молодь, адже для підростаючого покоління особливо важливо знати, яку загрозу для людства несе фашизм», – повідомили в ПР.
У Кіровограді також відбувся антифашистський мітинг, в якому взяли участь працівники бюджетної галузі. «Третина мітингарів зникли з акції вже за 30 хвилин після її початку. Наприкінці, коли зачитували резолюцію мітингу, чулися ріденькі оплески, а на натяк ведучого, що треба жвавіше, присутні не відреагували…», – пише "Гречка".
У Полтаві для участі в антифашистському мітингу залучили студентів. «Студентів ПНТУ імені Ю. Кондратюка та ПУЕТу, наприклад, «зняли з пар». За словами вихованців вишів, явка на мітинг мала бути обов’язковою. Та, судячи з кількості присутніх на заході молодих людей, деякі молоді люди проігнорували настанову», – пише місцеве видання, вказуючи, що деякі студенти під час мітингу вирішили відпочити на травичці поряд площі в компанії друзів.
Як повідомлялось, експерти вважають боротьбу з «фашизмом» в Україні, яку останнім часом активно розгортає Партія регіонів, політтехнологія, за допомогою якої влада намагається відвернути увагу людей від серйозних проблем – тотального безробіття, невеликих зарплат, корупції.
Всеукраїнський антифашистський марш "У Європу – без фашистів!" під егідою Партії регіонів стартував 14 травня. Завершиться акція 18 травня на Європейській площі в Києві.
Читайте також: Партія регіонів забула про покращення життя заради боротьби з фашизмом