«Антифашистські акції – це яскраві ярлики, які надають змогу продемонструвати Партією регіонів свою проєвропейську орієнтацію, показати свою толерантність, мовляв, дивіться, ми нікого не ображаємо за національними ознаками, бажаємо демократії. Хоча за регіонами закріпився статус прорадянської сили», – вважає Головаха.
На думку соціолога, боротьба з фашизмом не забезпечить Партії регіонів примноження електорату.
«Це відомий ефект, який орієнтований на те, щоб згуртувати своїх симпатиків, які йтимуть зорема проти фашистів щільними рядами», – коментує Головаха.
Проте, за словами експерта, проблема расизму в Україні є, і від неї не можна відхрещуватись».
«Кожну проблему потрібно обговорювати й вислуховувати з цього приводу різні думки, щоб забезпечувати розвиток демократичних цінностей – і без фашизму, і без бандитизму. Це навчились робити в демократичних суспільствах, але Партія регіонів робить це заради піару», – зазначає соціолог.
На його думку, опонентам потрібно доводити, що антифашиські закиди робляться саме ради піару, а не через те, що Партія регіонів реально переймається цією проблемою.
Як стверджує соціолог, результативність антифашиської риторики можна буде об’єктивно оцінити лише через певний період, дослідивши суспільні настрої.
На думку політоолога Віктора Небоженко, "антифашизмом" влада намагається відвернути увагу від безробіття, низьких зарплат і корупції.
Як повідомлялось, 14 травня регіонали звозили бюджетників на "антифашистські мітинги" у Луцьку і Ужгороді.
Нагадаємо, Всеукраїнський антифашистський марш "У Європу – без фашистів!" під егідою Партії регіонів стартує 14 травня. Спочатку марші пройдуть в обласних центрах Західної України, потім підключаться центральні регіони, Південь і Схід країни. Завершиться акція у суботу, 18 травня, на Європейській площі в Києві.