Європарламентар відзначив, що ті країни Центрально-Східної Європи, які стали новими членами ЄС, є найбільш стійкими прихильниками євроінтеграції Києва, «бо вони краще розуміють вашу ситуацію і поділяють спільний історичний досвід».
«Не так легко було переконати західноєвропейські держави обрати ту саму позицію, але нам це частково вдалося, коли ми започаткували програму Східного партнерства, що мала серйозну бюджетну підтримку та фінансування, а також легальну конструкцію у вигляді серії Угод про асоціацію та всеосяжну зону вільної торгівлі», – сказав Саріуш-Вольський, додавши, що угоди мають допомогти з набуттям статусу напівчлена ЄС.
«Але сьогодні стає важче й важче переконувати ті держави ЄС, які не мають особливого ентузіазму, в необхідності поширити цю пропозицію далі на схід і прискорити євроінтеграцію пострадянських країн, оскільки наші східні партнери не дають нам достатньо аргументів, щоб просувати цю ідею», – наголосив євродепутат.
Він відзначив, що нині немає особливого прогресу в здійсненні реформ та змін в Україні. «Ми спостерігаємо змішану картину, а також різкий демократичний регрес і тотальну стагнацію в Білорусі. Якщо обидві сторони мають спільну мету, вони повинні докласти зусиль у цьому напрямку. А тому нам потрібні чіткі аргументи, щоб переконати західних партнерів зробити процес енергійнішим і швидшим», – наголосив європарламентар.
Інтерв’ю з віце-президентом Європейської народної партії Яцеком Саріушем-Вольським читайте у №17-18 «Українського тижня».