Український тиждень № 17 (285) від 26 квітня, 2013

Зміст номеру:
Опозиція і надалі губить ініціативу, здавалося б, відвойовану в Партії регіонів у попередні кілька місяців.
Олесь Олексієнко 36
Політика
Хто перемагатиме на виборах у країні, де чи не в кожній маршрутці й таксі лунає шансон, ТБ рясніє серіалами про суворих, але справедливих бандитів, полиці книгарень переповнені багатотомниками про «Слєпого на зонє»?
64
VIP-хроніки
Вийшовши з в’язниці, колишній міністр внут­рішніх справ Юрій Луценко зробив кілька публічних заяв, із яких випливає, що задавнена хвороба шукати прості розв’язання надскладних проблем нікуди не поділася.
Ігор Лосєв 130
Авторські колонки
Конфлікт через приналежність опозиційного каналу вже зашкодив свободі слова. Наступною жертвою може стати колектив
Олександр Михельсон 56
Політика
Туман навколо ТВі потроху розсмоктується, контури конфлікту окреслюються, невдов­­зі ми зможемо чітко роздивитися обличчя головних дійових осіб, абриси яких наразі вгадуються крізь марево. В будь-якому разі це ніяк не декоративний Альтман і недосвідчений Артем Шевченко, якого вперше за всю його кар’єру стало відверто шкода.
Юрій Макаров 143
Авторські колонки
Поствиборча тактика ВО «Свобода» ілюструє неспроможність трансформуватися в мейнстримну політичну силу, яка б репрезентувала інтереси української більшості. Партію тягне назад у маргінальне минуле
Тиждень 76
Політика
Українська дійсність змушує часто замислювати­­ся: чому ми не пішли шля­­хом Польщі, Чехії, Естонії, чому вже багато років не полишаємо хибної дороги, що веде у глухий кут історії?.. Чому, скажімо, наші друзі по недолі з колишнього СРСР – країни Балтії – змили із себе тавро радянщини, а ми ні?
Ігор Лосєв 98
Авторські колонки
Віце-президент найчисленнішої в Європарламенті політсили – Європейської народної партії – депутат від Польщі Яцек Саріуш-Вольський про Угоду про асоціацію, зону вільної торгівлі з ЄС та Східне партнерство.
Олександр Пагіря 10
Політика
Чому явних вад грошово-кредитного регулювання не бачать самі банкіри? З часом я зрозумів, що в банківських колах не прийнято виносити сміття з хати, усі проблеми потрібно вирішувати тихо.
Володимир Лановий 21
Економіка
У Швейцарії вже понад 100 років діє унікальна система прийняття політичних рішень через референдум. Однак, щоб успішно скористатися з переваг прямої демократії, необхідний високий рівень розвитку громадянського суспільства, чого бракує Україні
Олександр Пагіря 12
Світ
Погляд британського русофіла на духовні причини демографічної катастрофи російського народу
Богдан Цюпин 119
Світ
Після гучного скандалу в соціалістичному уряді французькі міністри взялися публічно декларувати своє майно. Та чи вистачить цього для покращення зіпсованого іміджу Франсуа Олланда?
Алла Лазарева 16
Світ
Право на шлюб, якого домоглися гомосексуальні пари багатьох країн Європи, є результатом 20-річної боротьби, протестних акцій та лобістської діяльності
Ален Гіймоль 27
Світ
Українок не беруть на роботу через гендерні стереотипи, відсутність чи наявність дітей і навіть довжину ніг
Валерія Бурлакова 50
Суспільство
На одній із центральних вулиць Києва ножем поранили чоловіка. Він пролежав нав­­проти приватної клініки 25 хвилин, стікаючи кров’ю. Очевидці кажуть, що цей медичний заклад відмовився надати йому допомогу через бюрократичні перепони.
Наталя Петринська 55
Авторські колонки
Ветерани Другої світової війни у сучасній Україні стали об’єктом піару для політичних сил та проросійських організацій
Дмитро Калинчук 111
Політика
Створений у брєжнєвський період культ ветеранів мав не тільки насадити суспільству офіційну пам’ять про війну, а й замаскувати брак уваги до цих людей у перше повоєнне десятиліття
Микола Боровик 101
Історія
Служба у Збройних силах Канади під час Другої світової війни не тільки посприяла емансипації та інтеграції українців у заокеанське суспільство, а й урятувала багатьох від повернення до «радянського раю»
Лариса Зарічняк 40
Історія
Тисячі українців під час Другої світової воювали під французькими прапорами
Алла Лазарева 57
Історія
В Україні поширюється рух за перепоховання останків учасників воєнних конфліктів ХХ століття
Олександр Сирцов 17
Історія
70 років тому на Волині трапилася страшна річ. Українці про неї дипломатично кажуть «волинські події», «трагедія». Поляки відвертіші – «різанина», «ludobójstwo» («людиновбивство», польський термін, тотожний «геноцидові»; останнім часом поміж них лунають голоси, що це був не «геноцид», а «страшний злочин». – Ред.).
Анджей Шептицький 148
Авторські колонки
Образно кажучи, на Волині п’ять українців убили одного поляка, а п’ять поляків – одного українця. Це зайвий раз засвідчує, що обидві сторони діяли однаковими методами, і поляків загинуло значно більше лише тому, що вони становили істотну меншість населення Волині
Сергій Грабовський 213
Історія
Фільм «Наші батьки, наші матері» другого німецького телеканалу ZDF привернув увагу багатьох глядачів. Трилогія з документальними додатками продюсера Ніко Гофмана коштувала €14 млн і мала дуже потужну медійну кампанію. Всі найбільші німецькі газети писали про стрічку як про нагоду розповісти молодим німцям уже забуту історію. Frankfurter Allgemeine Zeitung закликав, щоб усі сучасні покоління збиралися перед екранами і скористалися чи не останньою нагодою послухати оповідання дідусів. За оцінками тамтешніх коментаторів, під час показу 17–20 березня серіал переглянули 21 млн глядачів.
Катерина Новікова 31
Авторські колонки
У столичному кінотеатрі «Київ» із 25 квітня по 1 травня відбуватиметься четвертий Фестиваль голландського кіно, названий на честь одного з найчарівніших фільмів світового кінематографа «Летючий голландець» Йоса Стеллінга.
Тиждень 11
Культура
У культурному середовищі стався мезальянс. Російськомовна гламурна «діва» масової літератури «одружила» на собі українського гуру контркультурників і анархістів Сергія Жадана. Виплодом цього нерівного шлюбу стала двомовна книжка «Палата № 7» (у назві криється алюзія на Чєхова).
Тиждень 55
Культура
«Сніданок під «Тіффані» Трумена Капоте набув популярності завдяки соціальному звучанню і тільки потім почав сприйматися як атрибут гламуру
Оксана Щур 18
Культура
Луї Франк, екс-вокаліст гур­­ту Esthetic Education, – це нетиповий приклад того, як іноземець із хорошої сім’ї, з доброю освітою та великим талантом свідомо їде до іншої країни не для того, щоб зрубати по-легкому грошей, а стати частиною її культури. Він ніби роздвоївся між західним світом і нашими реаліями, ставши певним мультикультурним та му­льти­­дисциплінарним гібридом.
Богдан Буткевич 35
Культура
Сокиринці – Тростянець: прогулянка шляхом символів, мрій і меланхолії
Олег Коцарев 20
Подорожі