Журналісти ТВі оголосили нові вимоги

24 Квітня 2013, 20:34

«Події, які стались учора, ми, колектив журналістів телеканалу ТВІ, сприймаємо  як втручання в нашу діяльність, як цензуру, оскільки нам не дозволили вийти в ефір та поставили повтори ефіру та не допустили гостей, яких ми запрошували на телеканал», – сказав Найєм.

Він повідомив, що журналісти створили  первинну профспілкову організацію ВПС НМПУ професійної спілки "Журналістів телеканалу ТВі", до якої приєднались 43 людини.  

Найєм також заявив, що журналісти відмовляють виходити в ефір до виконання їх вимог.

Вимоги колективу оприлюднені на сайті ТВі:

1. Розірвати трудовий договір з керівником ТОВ Телерадіокомпанія "Телерадіосвіт" Артемом Шевченком та керівником ТОВ "Інтерпрофіт" Олегом Радченком, які допустили порушення законодавства про працю та порушення професійних прав журналістів, а саме: перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов'язки, шляхом скасування виходу в ефір 23 квітня; вимогами непоширення інформації, замовчування суспільно необхідної інформації про події на каналі, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них; перешкоджанням гостям, запрошеним журналістам на програми увійти для участі в програмах; грубе порушення трудового законодавства щодо Наталі Катеринчук; не мотивованого припинення виходу програми "Проти ночі з Павлом Шереметом".

2. Призначити в.о. керівників ТОВ Телерадіокомпанія "Телерадіосвіт" та ТОВ "Інтерпрофіт", до вирішення спору між засновниками та інвесторами каналу судовими інстанціями, лише за погодженням з первинною профспілковою організацією професійною спілкою "Журналістів телеканалу ТВі".

3.Оприлюднити прозору структуру власності юридичних осіб, які є власниками каналу ТВі та оголосити з документальним підтвердженням кінцевого бенефіціара.

4. Оголосити склад та терміново провести збори редакційної ради каналу, збільшити повноваження редакційної ради щодо формування редакційної політики та вирішення внутрішньо редакційних спорів.

5. Не змінювати сітку мовлення каналу та не втручатися у професійну діяльність журналістів, забезпечивши вихід в ефір усіх програм станом на 22 квітня.

6. Не проводити за ініціативою власника звільнень журналістів та технічних працівників, які були задіяні у виробництві програм на каналі станом на 22 квітня, не розривати чинні угоди і договори з виробниками контенту каналу ТВі, які діяли станом на 22 квітня.

7. Не застосовувати санкцій до учасників страйку ані у вигляді припинення трудових договорів, ані у вигляді припинення договірних відносин.

Нагадаємо,  23 квітня на офіційному сайті ТВі з'явилась інформація, що новим генеральним директором телеканалу ТВі став Артем Шевченко, який змінив у керівництві каналу Наталію Катеринчук. У повідомленні також вказувалось, що новим інвестором каналу став американський бізнесмен Олександр Альтман.

Одночасно генеральний директор ТВі Наталія Катеринчук і власник ТВі Костянтин Кагаловський заявив про рейдерське захоплення каналу «за допомогою силових структур». Кагаловський аперечив продаж каналу і звинуватив Олександра Альтмана в підробці довіреності його компанії. Частина колективу ТВі оголосила страйк: до з’ясування ситуації зі справжнім власником журналісти телеканалу відмовляються виходити в ефір. 

Правоохоронці розпочали слідство щодо конфлікту у телекомпанії ТВі, згідно з ч.1. ст.356 КК – самоуправство.

Читайте також: Скандал довкола ТВі: інтриги в каламутній воді

Позначки: