“На цьому тижні виповнюють рівно рік чекань та очікувань з боку державного обвинувачення на прибуття Тимошенко до зали судового засідання. 16 разів, якщо я не помиляюся, вона відмовила суду з’явитися на виклик”, — сказав Тюрін.
За його словами, така поведінка Тимошенко заслуговує на увагу міжнародних спостерігачів.
“Я чомусь думаю, що рано чи пізно, але і міжнародні спостерігачі, у тому числі і представники ЄС, ПАРЄ змушені будуть давати оцінки тому явищу, яке ми сьогодні спостерігаємо. Не думаю, що хоч одна європейська країна може "похвалитися“ таким засудженим, який ігнорує суд, зухвало демонструє неповагу до права та Закону”, — додав він.
Прокурор натякнув, що європейські політики, які коментують справи Тимошенко, можуть опинитися у незручному становищі, коли почнуться запитання про вибірковість їх оцінок.
“Якщо ми говоримо про необхідність дотримання закону, про гарантування права на захист, про повагу та рівність усіх учасників судового процесу, то Тимошенко сьогодні перший "порушник“ усіх цих європейських принципів”, — сказав Тюрін.
Нагадаємо, раніше Державна пенітенціарна служба повідомила, що Тимошенко 22 квітня написала заяву про відмову брати участь в судовому засідання Київського районного суду міста Харкова, яке мало відбутися наступного дня.
Як відомо, суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Юлію Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».
На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була присутньою.