Такі оцінки містяться в документах, підготовлених Єврокомісією та Європейським центробанком.
Зокрема, самому Кіпру доведеться забезпечити внесок у розмірі 13 млрд євро замість очікуваних 6-7 млрд. Решта 10 млрд повинні надати ЄС та Міжнародний валютний фонд.
Ліквідація кіпрського банку Popular і списання значної частини забезпеченого боргу і незастрахованих депозитів Bank Of Cyprus повинні принести в цілому 10,6 млрд євро. Щоб отримати відсутню суму, Кіпр також планує продати золото з резервів на 400 млн євро (приблизно 10 тонн з наявних у нього майже 14 тонн), повідомляє газета Financial Times.
При порятунку європейських країн подібні кроки ніколи не робилися.
Згода Кіпру продати частину золота стало ударом по ринку, тому що трейдери та аналітики замислилися про можливість такого ж кроку з боку південних країн ЄС, у розпорядженні яких є величезні запаси золота.
Як відомо, раніше у Брюсселі була досягнута угода з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом про надання Кіпру допомоги в 10 млрд євро. В межах угоди Кіпр погодився з проведенням жорсткої реструктуризації найбільшого в країні Банку Кіпру та ліквідацією другого за величиною Кіпрського народного банку.
Читайте також: (Не)тиха гавань. Чим загрожує кіпрська криза іншим офшорам