Згідно з представленими статистичними даними, перше місце посідає Росія (на неї припадає 15% таких справ), на другому місці – Туреччина (12%), за якою слідує Україна (10%). На четвертому розташувалася Італія (8%).
Зазначається, що проти України в 2012 році до суду надійшло 114 нових справ, з яких 13 – проблемні. Водночас, проти Росії – 125 справ, 20 з них – проблемні.
У цілому відзначається зростання кількості розглянутих у Страсбурзькому суді справ, які свідчать про наявність структурних проблем і знаходяться на особливому контролі Кабміну Ради Європи. Зростання у 2012 році в порівнянні з попереднім роком склало 13% – з 272 до 307 справ. Крім того, збільшилася також кількість такого роду справ, рішення по яких ще не в повній мірі виконані.
Найбільш поширеними проблемами, які мають структурну природу, визнаються: затягування строків судових розглядів, законність дій силовиків, умови утримання під вартою, виконання рішень національних судів.
Читайте також: Європейський суд як символ останньої надії
Нагадаємо, раніше голова ЄСПЛ Дін Шпільман повідомляв, що у Європейський суд з прав людини із 47 країн, громадяни яких мають право безпосередньо звертатися до Євросуду у Страсбурзі, найбільше скарг надходить з п'яти країн: України, Росії, Туреччини, Румунії та Польщі.