Представництво МВФ в Україні з посиланням на голову місії Кристофера Джарвіса повідомило, що переговори з українською владою були продуктивними.
"Основними елементами нової програми мають стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного сектору з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання та створення нових робочих місць",- сказано в офіційному комюніке.
Джарвіс додав, що найближчими днями діалог буде продовжено. На завершальній зустрічі з місією фонду прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що найближчим часом українська делегація планує відвідати Вашингтон, щоб у тому числі обговорити перспективи співпраці з МВФ. Такі переговори можливі у межах традиційних весняних зборів МВФ та Групи Світового банку з 19 до 21 квітня у Вашингтоні.
Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" поінформоване джерело, до ключових проблемних пунктів, окрім традиційного тарифного питання (підвищення тарифів для населення) та питання більшої гнучкості валютного курсу (що означає за наявних обставин девальвацію гривні), додалося також питання скорочення дефіциту держфінансів цього року.
На думку аналітиків, відсутність домовленості з МВФ означатиме погані новини для України в тому разі, якщо погіршаться фінансові проблеми Євросоюзу і, як наслідок, зросте ціна запозичень.
Нагадаємо, з 27 березня до 10 квітня в Україні перебувала місія Міжнародного валютного фонду.
Як повідомлялося, за словами першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі $15 млрд.
Представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що надання допомоги Україні залежатиме від того, чи виконає вона економічні вимоги фонду.