«Ми сьогодні можемо спостерігати, як з карти України зникають села. І це дійсно невтішна тенденція, оскільки саме в сільській місцевості виробляється більша частка сільськогосподарської продукції. А відбуваються такі негативні явища через те, що протягом 20 років ніхто не приділяв увагу розвитку сільських територій. Тож не дивно, що селяни втратили економічну мотивацію і почався процес урбанізації. Тому завдання нинішнього уряду і міністерства, що я очолюю, – докорінно змінити ситуацію», – зазначив Присяжнюк.
Він наголосив, що Віктор Янукович поставив завдання відродити сільські території, в тому числі і завдяки створенню мережі сільськогосподарських кооперативів, оскільки така форма господарювання вирішить не тільки економічні проблеми, з якими стикаються селяни, а й соціальні.
«Лише давши потужну мотивацію селянам, ми зможемо відродити соціально-економічну інфраструктуру сіл. Наразі ми запропонували селянам об’єднуватися в кооперативи і активно їм у цьому допомагаємо. Також ми вже не перший рік виплачуємо селянам дотації за збереження молодняку ВРХ та компенсуємо їм вартість придбання доїльних апаратів, щоб мотивувати їх займатися тваринництвом. А з цього року починаємо виплачувати дотацію за здачу худоби на переробні підприємства. Тому маю сподівання, що найближчим часом з карти України не зникне жодне село, а навпаки, їх більшатиме», – наголосив Присяжнюк.
Як повідомляв Тиждень.ua за роки Незалежності з мапи України зник 641 сільський населений пункт, зокрема 40 селищ і 601 село. Зокрема, 528 сільських населених пунктів, серед яких 34 селища й 494 села зникли у зв’язку з відсутністю у них жителів, а 113 сільських населених пунктів, серед яких 6 селищ і 107 сіл – через об’єднання з іншими населеними пунктами або через включення їх у межі міст чи селищ міського типу.
Найбільше вимерло сіл на Київщині (94), Полтавщині (55), Житомирщині (45), Сумщині (45), Харківщині (42), Чернігівщині (40).
Нагадаємо, у межах програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, Віктор Янукович наказав Миколі Азарову розробити і впровадити механізм заохочення працевлаштування молоді в сільській місцевості.
Читайте також: Українське село очима Азарова: мандарини у Каховці і кузня кадрів для ІТ-індустрії