Перший національний не поступається лідерством у “джинсі” та замовчуванні тем

9 Квітня 2013, 12:32

Зокрема, впродовж цього періоду було зафіксовано 24 таких матеріалів на «Першому національному» (у лютому  – 40). По 17 матеріалів – на  «1+1» та ICTV (у лютому –  22 і 25 відповідно), по 13 – на Інтері, «5 каналі» та телеканалі «Україна» (у лютому – 12, 21 та 28 відповідно).

Автори моніторингу відзначають, що на звітному тижні березня загальна кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (цензури)  була значно меншою, ніж у лютому.

«Не виключено, що це пояснюється відчутністю політичної активності лише в першій половині звітного тижня, позаяк уже з четверга, 7 березня, вона зійшла до мінімуму, поступившись місцем святковій тематиці», – йдеться у звіті.

Основними темами, які подавалися каналами з грубими порушеннями журналістських стандартів, що можуть свідчити про ознаки замовності або цензури, були такі: суд і позбавлення Власенка депутатського мандата, а також пов’язані з цим події в парламенті, де опозиція блокувала роботу ВР; візит Януковича до Москви; продовження суду у справі про вбивство Євгена Щербаня, допит свідка Кужель і колізії, пов’язані з відсутністю в суді Тимошенко.

Найбільша кількість замовчань важливих тем, думок, фактів або бекґраундів була зафіксована на Першому телеканалі – 119 (у лютому – 118), телеканалі «Україна» – 89 (у лютому – 112) та СТБ  – 88 (у лютому – 111).

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медійного продукту.

Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна».