Зазначається, що КС відхилив подання 51 народного депутата.
Народні депутати просили визнати даний закон неконституційним у зв’язку з порушенням процедури його розгляду, ухвалення та набрання чинності.
Як аргументи, депутати від опозиції звертали увагу суддів на порушення положень регламенту під час попереднього розгляду законопроекту, внесення його на голосування та відсутність окремих депутатів під час голосування.
Судді КС не взяли до уваги наявність рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" та відмовили з формальних підстав, вказавши, що суд не уповноважений перевіряти дотримання положень регламенту Верховної Ради під час прийняття законів.
Доповідачем у справі був суддя Михайло Запорожець, який до призначення в КС працював суддею Апеляційного суду Луганської області.
Як відомо, до цього КС відмовився розглядати інші подання щодо мовного закону – Львівської міської ради, а також голови Львівської облради.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів мовний закон 3 липня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. У підсумку Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), молдавська (румунська) – в селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.