НОВИНИ

Конституційний суд відмовився тлумачити положення закону про "язик"

Конституційний суд відмовився відкривати провадження за зверненням Львівської міської ради про офіційне тлумачення ряду положень скандального закону "Про основи державної мовної політики". Таке рішення було прийнято на засіданні суду 26 лютого.

Підставою для рішення стали невідповідність звернення вимогам закону про КСУ і Конституції, а також непідвідомчість КСУ питань, які були підняті у зверненні.

Нагадаємо, 29 січня колегія суддів КСУ відмовила у відкритті провадження за зверненням Львівської міськради про офіційне тлумачення ряду положень мовного закону, а 30 січня - за поданням 51 народного депутата про визнання закону неконституційним у зв'язку з порушенням процедури його прийняття.

У той же час, на вивченні в колегії Конституційного суду знаходиться ще одне подання 51 народного депутата - про конституційність закону "Про основи державної мовної політики".

Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів мовний закон 3 липня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. У підсумку Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.